از کجا مانتو شیک بخرم؟ (راهنمای انتخاب و خرید مانتو شیک)

از کجا مانتو شیک بخرم؟ (راهنمای انتخاب و خرید مانتو شیک)

از کجا مانتو شیک بخرم؟

قبل از اینکه این مطلب را بخوانید ابتدا باید دو سوال اساسی از خودتان بپرسید. اول اینکه شما به چه مانتویی، مانتو شیک می‌گویید و یا به عبارتی تعریف شما از یک مانتو شیک چیست؟ سوال دوم، اینکه این مانتوی شیک را کجا و در چه مکان‌هایی قرار است بپوشید؟ بعد از آن به این سوال جواب می‌دهیم که از کجا مانتو شیک بخرم؟

حتما ببینید : چه مانتویی به شلوار پارچه ای میاد؟ (معرفی ست‌های جذاب با شلوار پارچه ای)

از کجا مانتو شیک بخرم

به طور کلی مانتو شیک، مانتویی هست که شما را خوش استایل‌تر، به‌روز تر و در یک کلام، شیک‌تر نشان بدهد و این الزاماً بدین معنا نیست که مانتویی با پارچه‌های بسیار خاص و تزئیناتی خاص‌تر فقط در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. گاهی یک مانتوی ساده که به جا استفاده شده باشد می‌تواند استایل شما را شیک‌تر و منحصربه فرد نشان دهد، پس لازم است قبل از اینکه بخواهیم به انواع مانتوها بپردازیم، به این مطلب آگاهی داشته باشیم که انتخاب به جا و مناسب یک مانتو با توجه به موقعیتی که قرار است استفاده شود، می‌تواند آن مانتو را شیک و یا دمده نشان دهد.

البته قابل ذکر است که مانتوی انتخابی باید با توجه به سن مصرف‌کننده در نظر گرفته شود، زیرا ممکن است یک مانتو برای یک خانم میانسال بسیار موجه و شیک جلوه کند اما همین مانتو برای نوجوانی 18، 19 ساله نامناسب و خارج از عرف باشد.

مانتو شیک مناسب دانشگاه

اصولا مانتوهایی مناسب دانشگاه هست که بلند، و کمی گشاد و جلو بسته باشند. البته که محدودیتی در استفاده رنگ نیست اما رنگ‌های تیره‌تر معمولا برای مکان‌های آموزشی و اداری مناسب‌تر هستند.

ترجیحاً مانتویی که خصوصیات ذکر شده را داشته باشد و علاوه بر آن شیک به نظر برسد، معمولاً در دسته‌بندی مانتوهای کیمونو و یا مانتوهای ساده با آستین‌های گشاد قرار می‌گیرد.

حتما ببینید : مدل مانتو پشت بلند جدید(کلوش، هلالی، مجلسی و جلوکوتاه)

مانتو شیک کوتاه

مانتو شیک کوتاه

مانتو های کوتاه که جلویشان دکمه ندارد را میتوانید با یک زیر سارافونی هم قد مانتو یا یک شومیز مناسب زیرمانتو ست کنید و یک استایل متفاوت داشته باشید. مانتوهای کوتاه بهترین انتخاب برای افراد قدکوتاه هستند که هم به شکل اورسایز و هم به شکل کتی جلوه‌ی خوبی دارند.

در زیر چند مدل از چنین مانتوهایی را باهم میبینیم.

حتما ببینید : مدل مانتو اداری جدید (ارزان قیمت)

مانتو شیک کوتاه

مانتو شیک کوتاه

مانتو شیک کوتاه

مانتو شیک کوتاه

مانتو شیک اسپرت
استریت استایل یا مد خیابانی به نوعی پوشش گفته می‌شود که از استودیوهای طراحی لباس بیرون نمی‌آید بلکه از قلب جامعه بوجود می‌آید. اصولا مد خیابانی را جوانترهای جامعه درست می‌کنند. لباس‌هایی که هنرمندان جوان با سلیقه خاص می‌پوشند و یا رنگ‌هایی که با هم ست می‌کنند. معمولاً این نوع لباس پوشیدن‌ها در شهرهای بزرگ پررنگتر دیده می‌شوند.

حتما ببینید : مدل‌های جدید مانتو تابستانی (معرفی جدیدترین مدل‌های مانتو تابستانه)

مانتو شیک اسپرت

از آنجایی که ما خانم‌های ایرانی‌ هم همیشه به لباس پوشیدن و سر و ظاهر خود اهمیت خاصی می‌دهیم، پس سعی می‌‌کنیم برای خرید و یا هرکاری که در خیابان برایمان‌ پیش می‌آید مانتویی مناسب بپوشیم. معمولاً استایل‌های خیابانی، استایل‌هایی ساده هستند با رنگ‌های خنثی. همچنین راحتی اینگونه پوشش‌ها و مانتوهای مناسب خیابان، بالاترین الویت در انتخاب آن‌ها محسوب می‌شود.

مانتو شیک اسپرت

مانتو شیک و مجلسی

خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند انتخاب مانتو اهمیت زیادی ندارد، چون فقط دقایق اول یک مهمانی زنانه و یا مهمانی‌های رسمی مهمانشان هستند؛ اما این طرز فکر اشتباه است. لازم نیست چندین دست مانتوی رسمی کار شده و شیک داشته باشید و حساسیتی را که درباره تنوع لباس به خرج می‌دهید، درباره مانتو هم به خرج دهید. شما می‌توانید یک دست مانتوی رسمی داشته باشید؛ اما آنقدر مدل آن شیک و رسمی باشد که بتوانید برای مدت‌ها از آن استفاده کنید.

هر بار که قرار به انتخاب لباس برای مجالس و مهمانی‌های رسمی می‌رسد، به دو نکته اساسی دقت کنید؛ اولا جایگاهی که در آن مهمانی دارید و ثانیا میزان رسمی بودن مهمانی.

از آنجایی که مهمانی‌های عصرانه، معمولاً در دسته مهمانی‌های غیررسمی قرار می‌گیرد، پس بهتر است مانتو یا استایلی که انتخاب می‌شود زرق و برق زیادی نداشته باشد و در ساده‌ترین شکل ممکن باشد که البته شیک بودن مانتو را می‌توان از طریق هارمونی که با سایر اجزای استایل دارد، تعیین نمود.

حتما ببینید : مانتوهای پر طرفدار

مانتو شیک و مجلسی

در اینگونه مانتو‌ها اغلب از مانتوهای جلو باز با دامن و یا شلوارهای گشاد استفاده می‌شود.

مانتو شیک و مجلسی

مانتو شیک و مجلسی

حتما ببینید : چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟ (تکنیک‌های انتخاب مانتو)

یکی از نکات اساسی که می‌تواند کمک کند تصمیم مناسبی درباره لباستان بگیرید، توجه به زمانی است که قرار است مهمانی در آن برگزار شود. طبیعی است که لباسی که باید برای یک قرار صبحانه در تابستان انتخاب کنید با لباسی که برای مهمانی عصرانه در پاییز می‌خرید، متفاوت باشد.

ویژگی‌های لباس مناسب فصل‌های گرم سال: اگر مهمانی‌های دوستانه‌تان در بهار و تابستان برگزار می‌شود، تا جایی که امکان دارد سراغ مانتوهای نازک و خنک بروید که رنگ‌هایی شاد دارند. پوشیدن مانتوهای floral یا گل‌ گلی در این فصل‌ها به شدت توصیه می‌شود.

مانتو شیک و مجلسی

ویژگی‌های مانتو مناسب فصل‌های سرد سال: ضخامت مانتو، رنگ گرم و نوع بافتی که تداعی کننده گرماست؛ نشانه‌های لباسی هستند که می‌توانید در هوای سرد سراغ آن‌ها بروید.

دقت داشته باشید که اغلب مهمانی‌های دوستانه از صبح تا عصر برگزار می‌شوند و شامل وعده‌های غیر اصلی غذا یا صرف چای و شیرینی می‌شوند. به همین دلیل نیازی نیست از لباس‌های پر زرق و برق استفاده کنید. حد وسط راحتی و زیبایی را نگه دارید.

حتما ببینید : مانتوهای جدید مدل بهاری ( ۱۰ مدل از جدیدترین مانتوهای بهاری)

مانتو شیک و مجلسی

مانتو شیک مناسب مهمانی‌های رسمی

برای خانم ها تفاوت زیادی بین خرید مانتو مجلسی برای یک مهمانی نامزدی یا خرید مانتو برای یک مهمانی خودمانی وجود دارد که همین تفاوت‌ها اغلب در جنس پارچه، زرق و برق مانتو و مدل دوخت مانتو هستند.

جنس پارچه: پارچه مناسب برای یک مهمانی رسمی معمولاً از جنس‌هایی مثل ساتن براق یا ابریشم تهیه شده‌اند. این پارچه‌ها بسیار رسمی هستند و برای مجالس رسمی مناسب هستند.

حتما ببینید : ۵۰ مدل مانتوهای مجلسی جدید 2020

مانتو شیک مناسب مهمانی‌های رسمی

زرق و برق مانتو: اغلب مانتو‌های مجلسی شامل انواع سنگدوزی، استفاده از حریر روی پارچه، استفاده از تورهای خاص یا مروارید دوزی و سایر هنرهای دستی می‌شوند. همین مسئله هم یکی از وجوه تفاوت مانتو رسمی و غیر رسمی است. این مانتوها شامل انواع پولک دوزی و استفاده از پارچه لمه و سایر المان‌های جلب توجه کننده هستند که شیک بودن آن‌ها را دوچندان می‌کند. این المان‌ها می‌توانند در بخش کوچکی از پارچه مانتو نیز به کار رفته باشند، مثلا سر آستین‌ها شامل قطعات ریز پولک دوزی باشد.

مانتو شیک مناسب مهمانی‌های رسمی

مدل و دوخت مانتو: مانتوهای رسمی و مجلسی قد نسبتا بلندی دارند و این مانتوها تمام تلاششان را می‌کنند تا ظرافت زنانه را به خوبی نشان دهند، اما مانتوهای خودمانی‌تر اما اغلب کوتاه یا متوسط هستند و نوع دوخت و مدلشان احساس راحتی را به بیننده القا می‌کند. این‌ مانتوهای راحت همان گزینه‌هایی هستند که باید برای مهمانی‌های دوستانه انتخاب شوند.

مانتو شیک مناسب مهمانی‌های رسمی

حتما ببینید : مانتو لاکچری جدید

حالا از کجا مانتو شیک بخرم؟

نکته‌ای که خیلی از خانم‌ها پشت گوش می‌اندازند و اهمیت آن را دست کم می‌گیرند، انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنشان است، زیرا توجه به نشست مانتو روی اندام شما، شیک بودن مانتو را صد چندان می‌کند. وقتی در فروشگاه‌های حضوری یا سایت‌های آنلاین در حال انتخاب لباس هستید، توجه داشته باشید که لباسی که در تن مانکن زیباست یا داخل کاتالوگ شیک به نظر می‌رسد، برای فرم بدن آن شخص طراحی شده است. بنابراین قبل از انتخاب لباس ابتدا فرم بدنتان را به خوبی بشناسید، قدتان را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که اگر اضافه وزن دارید، این وزن در کدام بخش بدنتان بیشتر تجمع کرده است.

تمام این نکات به انتخاب بهترین و شیک‌ترین مدل مانتو به شما کمک خواهد کرد؛ حالا چه این مانتو مجلسی باشد و چه مانتویی مناسب برای سایر مکان‌هایی که در آنجا حضور داریم. در ادامه مطلب با توجه به اینکه الان از ویژگی‌های مانتوهای شیک با توجه به محیط مورد استفاده‌اشان اطلاعات جامعی بدست آوردیم، وقت آن رسیده تا بدانیم برای خرید یک مانتو شیک و مناسب به کجاها می‌توانیم سر بزنیم.

خرید از مراکز تجاری و بازار

بسیاری از کاربران هنوز به فروشگاه‌های آنلاین اعتماد ندارند یا قیمت این فروشگاه‌ها را مقرون به صرفه نمی‌دانند و ترجیح می‌دهند حضوری خرید کنند. برخی دیگر نیز برای مقایسه کالای مورد نظر خود با کالاهای مشابه سراغ خرید حضوری می‌روند، بنابراین برای خرید حضوری از مراکز تجاری و بازار بهتر است جاهایی را انتخاب کنیم که با محوریت فروش مانتو باشند. به صورت کلی قدیمی‌ترین روش خرید، خرید حضوری و از بازار و مغازه‌داران است که مزایا و معایب خودش را دارد. بزرگترین مزیت آن، این است که خرید به صورت کاملاً ملموس صورت می‌گیرد یعنی شما مدل را دیده و جنس پارچه را لمس می‌کنید و علاوه بر اون مانتو خود را پرو کرده و با توجه به نشست مانتو بر روی اندام خود تصمیم به خرید می‌گیرید. اما خب خرید حضوری عیب‌های مختص به خود را دارد مثلا، مدت زمان زیادی که باید بین مغازه‌ها دنبال مانتوی مورد نظرتان بگردید و یا وقتی که صرف رفت و آمد به بازار می‌شود به خصوص در کلانشهرها با توجه به ترافیک، واقعاً می‌تواند خسته کننده باشد.

خرید غیر حضوری مانتو شیک

فروشگاه‌های اینترنتی امروزه برای بسیاری از مردم ایران و دنیا امری شناخته‌شده است و بسیاری این فروشگاه‌ها را آینده‌ دنیای مدرن دانسته و خبر از مرگ فروشگاه‌های سنتی می‌دهند. همه ما هم این روزها قبل از هر خریدی سری به اینترنت و چند فروشگاه اینترنتی می‌زنیم؛ چون مواردی همچون بي‌نیازي به مراجعه حضوری، تحویل کالا در خانه و حذف واسطه‌ها و ارزان‌فروشی از جمله مزایای این فروشگاه‌های نوظهور محسوب می‌شوند.

در خرید اینترنتی باید مسئله‌های مختلفی رو در نظر بگیرید: آیا پولی که برای خرید محصول پرداخت می‌کنید به شرط تحویل گرفتن کالای موردنظرتان است؟

آیا مانتویی که گرفتید مطابق با مشخصاتی هست که ذکر شده بود؟

آیا اگر به هر دلیلی مانتو معیوب بود، می‌توانید آن را مرجوع کنید؟

و …

یکی از راه‌هایی که در خرید اینترنتی برای یک مانتوی شیک می‌تواند لذت بخش باشد، خرید مستقیم از خود تولیدکنندگان است، چون ارزان‌تر و به صرفه‌تر از سایر سایت‌های اینترنتی است زیرا بدون واسطه از خود تولید کننده خرید می‌کنید.

خرید غیر حضوری مانتو شیک

به صورت کلی چون در خرید اینترنتی قیمت‌ها بالاتر از مغازه‌دارها هست و امکان چانه زدن وجود ندارد توصیه نمی‌شود.

خرید مانتو شیک از سایت رویال گلامور

رویال گلامور یک سایت دخترانه‌ است که خانمهای ایرانی در آن٬ به خرید لباس می‌پردازند.مزیت این نوع خرید نسبت به خرید حضوری از مزون‌ها و سایر خریدهای اینترنتی این است که شما می‌توانید مستقیم از تولیدی خرید کنید ٬ اندازه‌های لباس را بگیرید و در آخر خرید خود را با ۳۰ درصد تخفیف انجام دهید.

شاید بتوان گفت خرید مانتو از سایت رویال گلامور این فرصت را به شما می‌دهد که ضمن اینکه مانتوی مناسب خود را پیدا می‌کنید، می‌توانید یک مانتوی شیک را با قیمتی بسیار پایین‌تر از بازار تهیه کنید، زیرا همانگونه که می‌دانید خیلی از ما خانم‌ها عاشق تنوع هستیم پس به صرفه نیست که برای خرید انواع مانتوها هزینه زیادی در نظر بگیریم.

به نظر شما از کجا مانتو شیک بخرم؟
تجربه شما از خرید مانتو شیک چیست؟ شما از کجا مانتو شیک می‌خرید؟

به چه مانتویی، مانتو شیک می‌گویند؟

مانتو شیک، مانتویی هست که شما را خوش استایل‌تر، به‌روز تر و در یک کلام، شیک‌تر نشان بدهد و این الزاماً بدین معنا نیست که مانتویی با پارچه‌های بسیار خاص و تزئیناتی خاص‌تر فقط در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

مانتو شیک را کجا و در چه موقعیتی بپوشیم؟

مانتو شیک در هر موقعیتی حتی برای دانشگاه هم با توجه به چهارچوب‌ها می‌توان پوشید.

آیا مانتوهای اسپرت هم می‌توانند شیک باشند؟

مانتوهای مجلسی فقط جز ماتوهای شیک نیستند. مانتوهای اسپرت هم می‌توانند شیک باشند. نمونه‌های آن را در این پست رویال گلامور ببینید.

برای انتخاب مانتو شیک مجلسی به نکاتی باید دقت کرد؟

هر بار که قرار به انتخاب مانتو شیک مجلسی می‌رسد، به دو نکته دقت کنید: اولا جایگاهی که در آن مهمانی دارید و ثانیا میزان رسمی بودن مهمانی.

نظرات بازدیدکنندگان