ست رنگ سرمه ای (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست رنگ سرمه ای (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست مانتوی سرمه ای

رنگ سرمه‌ای، یک رنگ خنثی است که با انواع رنگ پوست روشن تا تیره هماهنگ می‌شود. این رنگ همان اندازه که می‌تواند در ست های لاکچری و رسمی به کار برده شود، در استایل ساحلی و کژوال فصل تابستان نیز کاربرد دارد. علاوه بر آن رنگ بسیار مناسبی برای یونیفرم های اداری و دانشگاهی و همینطور مانتوی رسمی محسوب می‌شود. این رنگ از طیف مختلف سنی جامعه در مردان و زنان، طرفداران بسیاری دارد. چرا که یک رنگ راحت و کم ریسک به حساب می‌آید و به راحتی با رنگ های مختلف ست می‌شود.

در این مقاله به بررسی ست های جدیدی می‌پردازیم که در دنیای مد، با مانتو و پالتوهای سرمه ای ساخته شده اند. می‌توانید از این ست ها برای ساخت استایل های کژوال و رسمی‌تان الهام بگیرید.

ست های بهاره/ تابستانه با مانتوی سرمه ای

استفاده از پیراهن های اورسایز مردانه به صورت جلو بسته یا جلو باز همراه با تیشرت های رنگی، ترفندی‌ست که اخیرا در دنیای فشن و برای ساخت ست های کژوال زیاد استفاده می‌شود. با مچ کردن درست سایر آیتم ها و اکسسوری ها، رنگ سرمه ای این مدل پیراهن می‌تواند بسیار کاربردی باشد. در اولین ست پیشنهادی، استریت استایل یک بلاگر موفق ایرانی «فرانا یعقوبی» را معرفی می‌کنیم. (عکس ها از صفحه ی @feranastyle ) او مانتوی سرمه ای جلو باز را با یک شلوار از بالا گشاد نخی – که یکی از ترندهای اصلی تابستان امسال است – و تیشرت همرنگ ترکیب کرده است. طیف رنگی شیری تا قهوه ‌ای، انتخاب مناسبی در کنار رنگ سرمه ای به حساب می‌آید. همانطور که در تصویر می‌بینید، او رنگ سرمه ای مانتو را در جزئیات دیگری مثل صندل و یکی از دستبند ها نیز وارد کرده است که نشان از هوش بالای او در ترکیب آیتم های یک ست دارد.

ست مانتو سرمه ای

ست های بهاره/ تابستانه با مانتوی سرمه ای

در دومین ست پیشنهادی با پیراهن اورسایز سرمه ای، پیشنهاد می‌کنیم طیف رنگی طوسی کم‌رنگ تا پررنگ را به کار ببرید. برای این هدف شلوارهای فاق بلند طوسی که حالت رسمی تری به ست شما می‌دهند، انتخاب مناسبی هستند.

در ست های بهاره استفاده از شومیز های پترن دار و در فصل تابستان، تیشرت های ساده و تک رنگ را در زیر این مدل مانتوی جلوباز توصیه می‌کنیم. چون این مدل مانتوها، سبک راحت و اسپرتی به استایل شما می‌بخشند انتخاب کیف های کمری یا کیف های شانه ای مدل دیور، می‌توانند استایل شما را ترندی تر کنند.

ست مانتو سرمه ای

ست مانتوی سرمه ای

همانطور که می‌دانید، پترن چهارخانه، امضای کالکشن های بهاره/پاییزه است. این پترن بیشتر در آیتم هایی به کار می‌رود که به اندازه ی آیتم های تابستانی خنک و راحت نیستند و مناسب هوای خنک بهار و پاییز به نظر می‌رسند. مانتوی چهارخانه ی سرمه ای یک آیتم بسیار مناسب برای ساخت ست ها و استایل های دانشجویی است. بیرون از فضای آکادمیک نیز می‌توانید این مانتو را با یک شومیز تک رنگ آبی یا سبز و یک جین فاق بلند ترکیب کنید.

کفش های سوپراستار سفید/سرمه ای و نیم بوت های چرمی به همین رنگ، مچ های مناسب این ست هستند.

ست مانتو سرمه ای

ست مانتوی چهار خانه سرمه ای

رنگ سرمه ای، قابلیت هماهنگی بالایی با رنگ جین دارد. در مورد مانتوی سرمه ای علاوه بر شلوارهای جین، می‌توانید از شومیز و تیشرت جین در زیر مانتو استفاده کنید یا تکنیک جدید تری را به کار بگیرید و کت جین را روی مانتوی سرمه ای بپوشید و استایلی لایه لایه بسازید. کت های تزئین شده با گلدوزی و سوزن دوزی، از آیتم های ترندی و اصیلی هستند که می‌توانید با این هدف از آنها استفاده کنید. اکسسوری های متعدد رنگی، می‌توانند این ست را از یک دست و یکنواخت شدن خارج کنند.

ست مانتو سرمه ای

ست شلوار جین با مانتوی سرمه ای

آیتم بعدی که می‌توانید با آن، استایل های زیادی در فصل بهار بسازید کت مردانه ی اورسایز است. کت های یقه انگلیسی گشاد که یاد آور فشن سال های ۱۹۹۰ میلادی هستند دوباره پرقدرت به مارکت پوشاک زنانه بازگشته اند. پیشنهاد می‌کنیم از جین های مام استایل یا شلوارهای پیله دار فاق بلند به رنگ های خاکی و طوسی در زیر این کت استفاده کنید تا یک استایل Vintage عالی بسازید.

صندل های بندی و کفش های Mary jane دو آیتم وینتیج دیگر هستند که در فشن امسال حضوری پررنگ دارند. پیشنهاد می‌کنیم در این ست، کفش و لاک ناخن ها را به رنگ قرمز روشن انتخاب کنید.

ست مانتو سرمه ای

ست کت های یقه انگلیسی سرمه ای

دامن های حریر و پلیسه از ترندهای جدید و جذاب بهار امسال هستند که می‌توانید آن را در زیر بارانی یا کت سرمه ای رنگ بپوشید. رنگ های شیری، نخودی، صورتی کم رنگ و دامن هایی که طرح Animal print به رنگ آبی داشته باشند گزینه های خوبی برای تبدیل ست شما به یک استایل تماما ترندی هستند. صندل های پشت باز، شال حریر هم‌رنگ دامن و یک کلاچ تزئین شده ی سرمه ای، مچ های پیشنهادی ما در کنار این ست هستند.

ست مانتو سرمه ای

ست دامن با لباس های رنگ سرمه ای

ست های پاییزه/زمستانه با پالتوی سرمه ای

رنگ سرمه ای به دلیل خاصیت جذب بالای نوری که دارد در فصل های سرد کاربردی تر می‌شود. این رنگ معمولا پایه ی ثابت تمام کالکشن های پاییزه و زمستانه ی برند های تولیدی لباس است.

در اولین ست زمستانی پیشنهادی، می‌توانید از طیف رنگ سفید به سمت آبی آسمانی تا فرکانس های تیره ی این رنگ پیش بروید و در نهایت با یک پالتوی سرمه ای ست را تکمیل کنید. در این فصل اکسسوری هایی مثل شال گردن و کلاه به ست های روزانه اضافه می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم اگر پوست صورت روشنی دارید رنگ کلاه یا شال خود را تیره ( سرمه ای ) انتخاب کنید. شلوار پشمی چهارخانه سفید/آبی نیز آیتم خوبی برای قرار گرفتن در این ترکیب است.

ست مانتو سرمه ای

ست های پاییزه/زمستانه با پالتوی سرمه ای

رنگ سرمه ای در انتهای طیف رنگ های سرد قرار می‌گیرد؛ از همین رو تضاد آن با رنگ های گرم و پررنگی مثل شرابی و قرمز می‌تواند ترکیب خوبی را خلق کند. پیشنهاد ما، اضافه کردن این رنگ ها در جزئیات کوچک است. به عنوان مثال ترکیب های شال و کیف کمری / نیم بوت و کیف دستی / دستکش چرمی و نیم بوت، می‌توانند در رنگ های گرم قرمز تا زرشکی در کنار پالتوی سرمه ای پوشیده شوند. بهتر است که سایر آیتم های ست خود را از رنگ سرمه ای یا مشکی انتخاب کنید و رنگ سومی به این ترکیب اضافه نکنید.

ست مانتو سرمه ای

ست رنگ قرمز و شرابی با پالتوی سرمه ای

ست پاییزه بعدی را از استایل روزانه ی بلاگر موفق ایرانی، «سحر خمسه» معرفی می‌کنیم. او برای ساخت این ست، به سراغ شلوارهای از بالا گشاد با پترن چهارخانه رفته است که از سال پیش، به یک ترند پرطرفدار تبدیل شدهاند.

او همچنین از قانون حداقل دو آیتم هم رنگ استفاده کرده و رنگ شال و شلوار را یکی انتخاب کرده است. بوت های چرمی پاشنه دار به شرطی که با یک کلاچ هم فاز ترکیب شوند، گزینه ی مناسبی برای تکمیل این ست هستند.

ست مانتو سرمه ای

ست شلور گشاد با پالتوی سرمه ای

احتمالا در کالکشن پاییزه ی برندهای فست فشن، می‌توانید یک تیشرت آستین بلند راه راه سفید-سرمه ای پیدا کنید. این آیتم همراه با پالتوی جلوباز سرمه ای، جین اسکینی و کفش های آل استار یا سوپر استار سفید-سرمه ای، یک ست کژوال و راحت برای محیط کار، دانشگاه یا خرید می‌سازد.

ترکیب سفید و سرمه ای، به دلیل تضاد موجود در فرکانس تیره و روشن این دو رنگ از قدیم الایام طرفدار زیادی داشته است. حتی چند نفر از مهمانان عروسی سلطنتی، این ترکیب را برای انتخاب استایل رسمی خود انتخاب کرده بودند. این دو رنگ را در ست های بهاره نیز می‌توانید با یک مانتو یا بارانی سرمه ای به کار ببرید.

ست مانتو سرمه ای

ست لباس راه راه با پالتوی سرمه ای

ترکیب رنگ بعدی که احتمالا کم تر به آن توجه شده است، ست کردن رنگ یاسی روشن در کنار سرمه ای است.

رنگ یاسی در پلیورهای بافتنی نازک، نیم بوت های چرم، کمربند و موگیرهای مرواریدی می‌تواند ظاهر شود.

در ست های بهاره نیز می‌توانید در انتخاب تیشرت، روسری یا شال و اکسسوری های دیگری مثل عینک و بند ساعت رنگ یاسی را در نظر بگیرید و در کنار مانتو یا بارانی سرمه ای، استفاده کنید.

ست مانتو سرمه ای

ست رنگ یاسی روشن با پالتوی سرمه ای

اگر قصد ساختن یک ست رسمی و شیک با پالتوی سرمه ای را دارید، پلیورهای بافتنی یقه اسکی ایستاده گزینه ی مناسبی هستند. علاوه بر آن، استفاده از دستکش های چرمی همرنگ با کمربند یا نیم بوت ها می‌تواند یک اکسسوری جدید و جذاب باشد که ست شما را از یکنواختی خارج می‌کند.

نیم بوت های animal print در رنگ های کرم- قهوه ای همراه با پلیوری از همین رنگ و شال پشمی ساده یا پلنگی، می‌توانند ست جذاب و رسمی زمستانی برای شما بسازد.

ست مانتو سرمه ای

ست پلیور یقه اسکی با مانتوی سرمه ای

اگر در فصل پاییزو زمستان امسال، کت مخمل سرمه ای رنگ را در ویترین فروشگاهی دیدید، در خرید آن شک نکنید. استفاده از کت های مخمل اورسایز در کنار ست شومیز و شلوار جین یا شلوارهای از بالا گشاد کبریتی، یک تکنیک جدید و خلاقانه برای ساخت استایل پاییزه است.

برای جلوگیری از یکدست آبی شدن این ست می‌توانید رنگ بعدی را از بین رنگ های خنثی مثل سفید و مشکی یا حتی رنگ های شادی مثل صورتی، سرخابی، زرشکی و نارنجی انتخاب کنید.

اگر قصد پوشیدن این ست را در یک ایونت رسمی دارید، در نظر داشته باشید که روسری های کوچک با پترن اسکارف و یک کلاچ کوچک همرنگ با بوت ها، مچ های هوشمندانه و جذابی برای این ست هستند.

ست مانتو سرمه ای

ست جین با کت مخمل سرمه ای

پیشتر از ترکیب لاکچری و جذاب رنگ سفید با سرمه ای صحبت کردیم. شومیزهای حریر یا توری سفید در زیر یک کت سرمه ای می‌تواند یک استایل جذاب مهمانی برای شما بسازند. مزیت ترکیب این دو رنگ، این است که می‌توانید از اکسسوری ها و آیتم های نقره ای رنگ خود در ست سفید سرمه ای استفاده کنید. همچنین با کمی گشتن، روسری ساتن کوچکی که در طراحی آن از هردو رنگ استفاده شده باشد را می‌توانید پیدا کنید.

موگیرهای مرواریدی ترند شده، تکمیل کننده ی این ست مجلسی هستند.

ست مانتو سرمه ای

ست سفید با پالتوی سرمه ای

شما چطور ست رنگ سرمه ای (مانتو، شال، کفش و شلوار) رو پیاده میکنید ؟

خوشحال میشیم شما هم نکات آموزشی ای برامون در بخش کامنت ها بنویسید.

برگرفته از کمدا

نظرات بازدیدکنندگان