لیفت صورت با نخ سیلوئت؛ هزینه، عوارض و مراقبت های لازم

لیفت صورت با نخ سیلوئت؛ هزینه، عوارض و مراقبت های لازم

لیفت صورت با نخ سیلوئت؛ هزینه، عوارض و مراقبت های لازم

در مورد لیفت صورت با نخ سیلوئت چه می دانید؟ این شیوه جدیدخیلی زود به اندازه فیلر ها برای زاویه دار کردن صورت محبوب شدند. فقط به آنها “لیفت نخی” نگویید. امروزه که تکنولوژی های جدیدی برای جراحی های زیبایی اختراع شده اند، مراجعان همیشه یک سوال دارند: وقتی راه های دیگری هست چرا باید زیر تیغ جراحی رفت؟ بسیاری از روش های جدید بدون درد هستند، و بدون نیاز به بریدگی و زمان بهبود اثربخشی می کنند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی بیوتی لند به بررسی لیفت صورت با نخ سیلوئت می پردازیم.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

طبق جامعه جراحی های زیبایی آمریکا، تعداد کسانی که از روش های سنتی برای لیفت استفاده می کنند از سال 2015، 0.5% افزایش یافته است. شاید به این دلیل باشد که به جای جراحی ها به دنبال روش هایی کمتر تهاجمی و موثرتر بوده و بسیاری از دکتر ها هم پیرو همین هستند. در مصاحبه اخیر با مجله، دکتر بورلی هیلز، متخصص پوست سلبریتی ها عنوان کرده است که” در ده سال آینده جراحی های لیفت صورت تبدیل به زیرخاکی خواهند شد”. به این منظور باید روش های جایگزینی باشند تا تبدیل به آینده پزشکی زیبایی شوند.

لیفت صورت

لیفت با نخ سیلوئت به ” لیفت صورت 30 دقیقه ای” معروف است و FDA در آوریل 2015 استفاده از آن را تایید کرد، این روش از بخیه های قابل جذب و مخروط های ریز دو جهته استفاده می کند و لایه های عمیق تری از پوست را لیفت می کند. این بخیه ها و مخروط ها هر دو از گلیکویید و لاکتید ساخته شده اند.

مزیت دیگر این روش این است که این مخروط های ریز با گذشت زمان حل می شوند، بافت های کناری درمان می شوند، و تولید کولاژن را تحریک می کنند، که پوست را محکم تر و ضخیم تر می کند. حتی بهتر از این، نتایج را می شود فورا مشاهده کرد.

چه مدت است که لیفت صورت با نخ سیلوئت را انجام می شود؟

دکتر یال هالاس، جراح صورت نیویورک می گوید” من ده ماه است که لیفت صورت با نخ سیلوئت را انجام می دهم. من اولین جراح این کشور بودم که توسط شرکت آموزش دیدم. در حال حاضر طی برنامه های آموزشی پزشکی در حال تدریس به جراحان دیگر هستم.”

دکتر جسی چونگ، متخصص پوست ایالت ایلینوی می گوید، ” من از سپتامبر 2016 که محصول وارد ایالت ما شد، در حال انجام لیفت صورت با نخ سیلوئت هستم.”

نحوه کار لیفت صورت با این نوع نخ چیست؟

چونگ توضیح می دهد که کار با ارزیابی و اندازه گیری صورت بیمار شروع می شود. دکتر چونگ می گوید: “به مناطق مورد نظر در گونه بی حسی تزریق می شود، سپس سوزنی همراه با بخیه زیر پوست کشیده می شود. وقتی مخروط ها جا افتادند، بخیه ها را از سوزن قیچی می کنیم، و کار تمام است. به زمان استراحت زیادی نیاز نیست- ممکن است کمی کبودی یا ورم داشته باشید، ولی بلافاصله بعد از درمان می توانید به سر کار خود برگردید.”

دکتر هالاس اظهار داشت: ” اینجا از روش بخیه زدن با نخ سیلوئت استفاده می شود، که 5 سال است در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.”

چونگ می گوید: “به طور ساده، بخیه های قابل جذب و مخروط های دو جهته پوست را نگه می دارند، می کشند، و به آن زاویه می دهند. وقتی که بخیه ها جذب شدند، کلاژن را تحریک می کنند و در نتیجه پوست را جوان تر کرده و غبغب ها را از بین می برد.”

چرا لیفت صورت را به بیماران خود پیشنهاد می کنید؟

هالاس می گوید: ” من این محصول را وارد لیست سرویس هایم کردم زیرا بخیه های قابل جذب دارند و جای زخم باقی نمی ماند. این روش سریع است و می تواند جایگزینی عالی برای فیلر ها باشد، زیرا پوست را جوان می کند بدون اینکه نیاز باشد به طور مداوم با حجم های بیشتر انجام شود و گزینه خوبی برای بیمارانی است که زمان کافی برای بهبودی پس از جراحی ها ندارند.”

چونگ تصدیق می کند:” لیفت صورت راه حلی تازه به مشکلی قدیمی است- به جای نا امید کردن بیمارانی که از فیلر ها ناراضی هستند و ممکن است به لیفت نیاز داشته باشند، می توانیم الان از این روش استفاده کنیم.”

اجرای لیفت صورت با نخ سیلوئت چقدر طول می کشد؟

هالاس می گوید:” بسته به تعداد نخ ها، تقریبا نیم ساعت طول می کشد. یک پک شامل سه نخ، نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه طول می کشد.” مثل تمامی روش ها، تجربه موجب کارآیی بیشتر می شود. چونگ می گوید:” الان کل درمان را می توانم در بیست دقیقه انجام دهم، همراه با زمان آماده سازی. وقتی که دستانتان به کار عادت کرد، باقی چیزها بستگی به حافظه تان دارد.”

لیفت صورت

چقدر درد دارد؟

هالاس می گوید که در این روش از بی حسی استفاده می شود و در نتیجه بیمار درد بسیار کمی خواهد داشت یا اینکه اصلا هیچ دردی احساس نخواهد کرد- درست مثل استفاده از فیلر ها.

چونگ می گوید:” حرکت دادن بخیه به سمت مکان مورد نظر ممکن است باعث حس عجیبی شود، اما تنها دردی بیمار حس می کند فقط مرحله تزریق بی حسی است.”

بهبود، اثرات جانبی و عوارض چگونه هستند؟

طبق گفته شرکت سازنده، ممکن است بعد از درمان کمی کبودی یا ورم داشته باشید. گاهی اوقات، کمی تورفتگی ممکن است در ناحیه تزریق دیده شود که البته بعد از چند روز از بین می رود.

توصیه های شرکت سازننده:

بلافاصله پس از اتمام کار از کمپرس آب سرد در ناحیه تزریق استفاده کنید (نباید تماس مستقیم با آب داشته باشید).
اگر درد داشتید می توانید از استامینوفن استفاده کنید.
تا جایی که می توانید از لوازم آرایشی استفاده نکنید. پس از 24 ساعت می توانید از آرایش سبک استفاده کنید.
به مدت سه تا پنج روز سرتان را به سمت بالا بگیرید و بخوابید یا از بالشت های حجیم استفاده کنید.
تا پنج روز موقع شستن، اصلاح یا خشک کردن به صورتتان فشار نیارید، آرام رفتار کنید.
از حرکات شدید صورت و گردن تا 2 هفته اجتناب کنید.
تا دو هفته از تابش مستقیم خورشید یا پرتوهای UV اجتناب کنید.
تا سه هفته از سونا استفاده نکنید.
تا سه هفته از جراحی دندان اجتناب کنید.
از ماساژ صورت و درمان های زیبایی صورت تا 4 هفته اجتناب کنید.
از ورزش های طاقت فرسا (مثل دویدن) تا 2 هفته اجتناب کنید.
چه روش های دیگری وجود دارند که همین نتایج لیفت صورت با نخ سیلوئت را به وجود آورند؟
طبق گفته هالاس، فیلر ها می توانند با افزایش حجم برخی نقص های صورت را برطرف کرده و غبغب ها را از بین ببرند.

هالاس اضافه می کند:” برخی محصولات کمتر تهاجمی مثل ThermiTight می توانند برخی نتایج این روش را داشته باشند. استفاده از همه روش ها نتایج را چندین برابر می کند. برای بیمارانی که به دنبال لیفت گردن، غبغب و حتی گونه ها هستند جراحی را پیشنهاد می کنیم، زیرا بهترین تاثیر را دارد و نتایج آن به مدت طولانی تری باقی می ماند.”

چونگ نیز همین نظر را دارد. او می گوید:” برای به دست آوردن همین نتایج می توان همزمان از فیلر و لیزر استفاده کرد. مشکل استفاده از فیلر ها این است که احساس می کنید صورتتان سنگین تر شده است. در صورت استفاده از لیزر باید چند ماه منتظر بمانید تا نتایج را ببینید، و بسیاری از بیماران نمی خواهند آنقدر منتظر بمانند.”

لیفت صورت

آیا لیفت صورت با نخ سیلوئت در آمریکا ممنوع شده بود؟

هالاس می گوید که: ” لیفت صورت با نخ سیلوئت هیچگاه در آمریکا ممنوع نبوده است. لیفت های زاویه سازی با نخ ممنوع بوده اند. آن لیفت ها از بخیه های غیر قابل جذب استفاده می کردند که پوست را خراش می داد و منجر به عوارض زیاد و نارضایتی بیماران می شد”

دکتر چونگ اضافه می کند:” آن روش ها منجر به زخم شدن پوست می شدند و بسیاری آموزش درست ندیده بودند و اشتباه عمل می کردند.” اما در مورد بخیه های با نخ سیلوئت، ماجرا فرق می کند.

هالاس می گوید:” بخیه های با نخ سیلوئت طی سال ها تلاش به خوبی طراحی شده اند، نیاز به ترمیم ندارند، خراش نمی دهند و ایمن هستند. در اروپا بیش از 350000 از این بخیه ها استفاده شده است که عوارض خفیف کمی داشته اند(کمتر از 1%) و عوارض جدی اصلا گزارش نشده است.”

چونگ می گوید:” فکر می کنم به خاطر نسل قبلی لیفت ها، برخی از بیماران دو دل باشند؛ اما پس از اینکه این روش را امتحان کنند، خیلی راحت اعتماد می کنند. آنها خیلی خوششان می آید که کلاژن پوستشان تحریک می شود. همچنین متوجه می شوند که این روش بسیار موثر تر از فیلر ها است. آنها وقتی می بینند که این بخیه با گذشت زمان خود به خود جذب می شوند ترسشان از بین می رود. این روش به زمان بهبود زیادی نیاز ندارد و فقط کمی بی حسی استفاده می شود.”

علاوه بر نظرات مثبت جراحان و متخصصان پوست، انتقاد هایی هم به این روش شده است، مثلا دکتر پاتریشیا وکسلر، متخصص پوست در نیویورک که به مجله گفته بود” هیچ ضمانتی وجود ندارد که این بخیه ها در زمان مورد نظر جذب شوند، که می تواند منجر به تو رفتگی و عدم تقارن شود.”

دکتر دانیال میلز، مدیر سابق انجمن جراحی های زیبایی آمریکا، در مورد دوام این روش نگران است. در مصاحبه ای با زویل، دکتر میلز گفته بود که” لیفت های صورت سنتی بهترین روش هستند زیرا دوام زیادی دارند. لیفت با نخ سیلوئت موقتی است و برای مدتی کمی حجم و زاویه می دهد. این روش عوارض ندارد، اما ممکن است صورت تقارن خود را از دست بدهد. دوام این روش 12 تا 18 ماه است، در حالی که روش های سنتی بیش از ده سال دوام دارند. و اگر بیمار بخواهد هر سال از این روش استفاده کند، هزینه زیادی باید بپردازد.”

دکتر میلز معتقد است که برخی از بیماران هیچ سودی از این روش نمی برند.

این روش برای بیمارانی که به دنبال تاثیرات موقت هستند عالی است. بیماران باید نسبت به انتظاراتشان از این روش واقع بین باشند. پیشنهاد می کنم که بیماران با یک جراح پلاستیک که هم این روش و هم روش های سنتی را تجربه کرده است، مشورت کنند، زیرا می توانند روشی که مناسب بیمار است را توصیه کنند.”

لیفت صورت

هزینه لیفت صورت با نخ سیلوئت چقدر است؟

هزینه این روش در کشورهای مختلف فرق دارد مثلا در آمریکا، به طور میانگین دستمزد پرداختی 2.750$ و کل هزینه لیفت صورت 7.286$ می باشد.

چرا یک بیمار باید لیفت با نخ سیلوئت را به سایر روش ها ترجیح بدهد؟

به حرف های بیماران دکتر هالاس و دکتر چونگ دقت کنید:

بیمار دکتر چونگ، آماندا، 50 ساله: ” کمتر از دو هفته از انجام این روش گذشته است، و من به طور واضح متوجه تغییرات شده ام. در مقایسه با فیلر ها، این روش خیلی بهتر است زیرا دقیقا جای مورد نظر را لیفت می کند. این روش به نظر خیلی طبیعی می رسد و بلافاصله می توانید به سر کار خود برگردید. بسیار هیجان زده ام از اینکه می بینیم این روش هر روز پیشرفت می کند.”

بیمار دکتر هالاس، یک خانم، 48 ساله: ” من 5 ماه پیش از این روش استفاده کردم (بدون نیاز به زمان بهبود) و غبغب هایم ناپدید شده اند. وقتی می بینم که پوستم اینقدر لیفت شده و شبیه به روزهای جوانیم شده، نمی توانم باور کنم که معجزه ای رخ نداده است. من به دوام این نتایج امیدوار هستم. احساسی که الان دارم واقعا ارزش امتحان کردن را داشت.”

دکتر هالاس می گوید:” بیشترین رضایت بیماران از این جهت است که نتایج بلافاصله ظاهر می شوند و روز به روز هم بهتر می شوند. آنها خوششان می آید که این روش تهاجمی نیست و خیلی سریع است. همچنین نسبت به جراحی ها ارزان تر است.”

متخصصان به دنبال روش هایی برای لیفت قسمت های دیگری از بدن مثل ابروها، پستان ها و زانو ها می باشند.

نظرات بازدیدکنندگان