نکاتی در باره انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

نکاتی در باره انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

نکاتی در باره انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

با شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، زندگی ما همچون سایر مردم تغییرات زیادی را متحمل شده. مراسم ها و تجمعات کنسل شده و یا به تعویق افتاده، سفرها محدود شده، شرکت ها اغلب به دورکاری روی آورده اند و همه مردم به فکر این هستند که چگونه میتوانند از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کنند.
در رسانه های عمومی و فضای مجازی در مورد چگونگی شستن دست ها زیاد صحبت شده است، اما موردی که کمتر به آن توجه شده لباس است. بله، تا به حال به لباسها فکر کرده اید؟ آیا انتقال ویروس کوید ۱۹ یا کرونا از طریق لباس امکان پذیر است؟ چگونه می توانیم لباس هایمان را از ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟ این مقاله به تمام سوالات شما در این مورد پاسخ خواهیم داد.

خرید مانتو مجلسی و مانتو اسپرت شیک


آیا انتقال ویروس کرونا از طریق لباس ها امکان پذیر است؟

در مورد اینکه کروناویروس دقیقا روی هر سطحی چقدر دوام می آورد، اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ اما این را می دانیم که بین چند ساعت تا چند روز امکان زنده ماندن و انتقال ویروس کرونا از سطوح مختلف است. بر طبق تحقیقات، کرونا ویروس بر روی سطح سخت بیشتر از سطح هموار مثل پارچه باقی می ماند.

بیشتر بدانید : مدل مانتو زنانه و دخترانه شیک و جدید

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

بر طبق گفته های پزشکان متخصص، بهترین راه برای پیشگیری از انتقال کروناویروس از طریق لباس، رعایت بهداشت لباس هاست. دکتر مارک در این مورد می گوید: “اگر مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستید ،برای مثال به علت مواجهه شغلی، سن بالا یا داشتن بیماری های زمینه ای، به شما پیشنهاد می کنم که هر بار پس از واردشدن به خانه لباس هایتان را با مایع لباسشویی و آب گرم خوب بشویید.

آیا کروناویروس در ماشین لباسشویی از بین میرود ؟

هنوز در این مورد نظر قطعی وجود ندارد، پس چنانچه می خواهید خیالتان راحت شود، هر از چند گاهی می توانید لباسشویی تان را با الکل (حداقل ۶۰%) ضدعفونی کنید. کرونا ویروس در دمای بالا کشته می شود، بنابراین اتوکشیدن لباس بعد از شستن نیز از راه های خوب دیگر پیشگیری از انتقال ویروس کرونا میباشد.

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

لباس های خانگی را چقدر باید بشوریم ؟


لباس هایی که به طور مستقیم نزدیک با پوست شما در تماس هستند، باید بیشتر شسته شوند؛ چرا که احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق این لباس ها بیشتر است. اگر که زیاد عرق می کنید یا دیر به دیر حمام می روید، احتمال آلوده شدن لباس هایتان به ویروس کرونا بیشتر می شود. بنابراین، سعی کنید تا زمان ریشه کن شدن کروناویروس بهداشت شخصی تان را با احتیاط بیشتری رعایت کنید.

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

آیا انتقال ویروس کرونا از طریق خرید لباس نو امکان پذیر است؟

خبر خوب این است که تا بحال گزارشی در رابطه با انتقال کرونا ویروس از طریق لباس های خریداری شده در جایی ثبت نشده، اما نکته ای که وجود دارد این است که حین خریدکردن، تعامل با دیگر افراد شما را در معرض ابتلا به این ویروس منحوس قرار می دهد. بنابراین به شما توصیه می کنیم فعلا تا حد امکان از خرید حضوری بپرهیزید و به سمت خرید اینترنتی از سایتهای معتبر بروید .

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس


آیا احتمال انتقال کروناویروس از طریق لباس های اجاره ای و دست دوم هست ؟

حتی قبل از شیوع کرونا ویروس هم در محل هایی که لباس اجاره ای مبادله میشد، اقدامات بهداشتی خاصی وجود داشت. حالا نیز به شما پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب این نوع لباس ها حتما از دستکش استفاده کنید و پس از خرید و تحویل گرفتن لباس نیز، حتی اگر لباس بسته بندی شده باشد، پس از برگشت به خانه لباس ها را با آب گرم و مایع لباسشویی بشویید.

اینستاگرام مزون عروس رویال گلامور

 رویال گلامور :‌ تولید و فروش انواع مدل مانتو عقد محضری عروس شیک

نظرات بازدیدکنندگان