مهمترین نکات در انتخاب تالار عروسی

مهمترین نکات در انتخاب تالار عروسی

زمانیکه شروع به تهیه چک لیست و برنامه ریزی عروسی می کنید قطعا یک قسمت بزرگی از برنامه ریزی های خود را به انتخاب و رزرو تالار عروسی اختصاص خواهید داد. در مطلب امروز می خواهیم نکات کلیدی و مهمی را به شما بگوییم که قطعا در انتخاب یک تالار مناسب کمک حالتان خواهد بود، همراه با ما باشید.

تالار عروسی چیست؟

معرفی تالار عروسی در اصفهان
تالار عروسی ارگ اصفهان


آیا می دانید فرق باغ عروسی و تالار عروسی در چیست؟ باغ همواره در فضای باز مجالس را برگزار خواهد کرد، البته این بدان معنا نیست که فضای رو بسته ای در آن قرار ندارد، چراکه اغلب باغ های عروسی در خود فضایی رو بسته به منظور اتاق عقد نیز خواهند داشت که در صورت تمایل عروس و داماد می توان مراسم عقد را در فضایی بسته برگزار کرد. تالار عروسی اما در برخی از مراکز دارای فضای سبز بوده و یا تنها یک مکان رو بسته است و بیشتر مناسب برای مراسم هایی است که در فصول سرد سال برگزار خواهند شد.

نکات مهم در انتخاب تالار عروسی

تالار های عروسی دارای انواع مختلفی هستند، برخی از این تالار ها با ارگان های خاصی طرف قرارداد بوده و تخفیفات ویژه ای را به کارمندان خود خواهند داد، به عنوان مثال می توان به تالار عروسی طرف قرارداد با نیروهای مسلح، تالار عروسی طرف قرارداد با فرهنگیان، بانکها و … اشاره کرد که اغلب تا بیش از 50 درصد نیز به کارکنان و اعضای درجه 1 خانواده های آن تخفیفات داده خواهد شد.

قبل از هر چیزی ابتدا بودجه خود را تعیین کنید، اگر در ارگان خاصی مشغول به کار هستید و یا پدر و مادر شما در یکی از ارگان های دولتی و یا خصوصی مشغول به کار هستند که به شما تالار و یا باغ عروسی با تخفیف داده می شود در یک لیست یادداشت کنید.

هیچ گاه قبل از تعیین تعداد مهمان های خود به سوی انتخاب تالار نروید؛ ابتدا تعداد مهمان ها را تعیین کنید و سپس به دنبال تالار عروسی مناسب بروید. چراکه در صورت کم بود مهمان ها و بزرگ بودن سالن جشن شما سرد و بی روح دیده شده و گویی تعداد بسیاری از مهمان های شما نیامده اند و در صورت زیاد بودن مهمان ها نسبت به تالار ظاهری کلافه کننده به جشن خود خواهید داد.

تالار، آتلیه و آرایشگاه زنانه را نزدیک به یکدیگر انتخاب کنید تا مدت زمان زیادی را در ترافیک نمانید؛ خصوصا در مورد تالار عروسی تهران و یا تالار عروسی مشهد و یا شهرهای شلوغی که همواره در آنها ترافیک زیادی وجود دارد این مسئله بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
دقت کنید که بیشتر مهمان های شما از چه شهر و یا محله ای می آیند؟ تالار خود را به گونه ای انتخاب نکنید که مهمان های شما سر در گم شده و ساعت ها در ترافیک باقی بمانند؛ بهتر است عمده مهمان های خود را در نظر گرفته و سپس تالار عروسی را در محله ای انتخاب کنید که برای مهمان های شما مناسب باشد.
حتما تالاری را انتخاب کنید که بتوان چند عدد میز و صندلی اضافی در آن در نظر گرفت، اگر مهمان اضافی به مراسم شما آمد نباید سر پا در گوشه ای بایستد!


معرفی انواع مدل تالار عروسی شرق تهران، تالار عروسی غرب تهران و تالار عروسی جنوب تهران
تالار بین المللی آناهیتا / تالار عروسی تهران


برای آنکه بتوانید در روز جشن عروسی از ادوات فیلم برداری حرفه ای استفاده کنید و تصویر برداری شما زیباتر به نظر برسد بهتر است سقف تالار را بلند انتخاب کنید، خصوصا اینکه سقف بلند کمک می کند در فصول گرم سال گرمای زیادی مهمانان شما را اذیت نکند.

تالار انتخابی شما باید دارای پارکینگ باشد، خصوصا اگر در وسط شهر آن را انتخاب کرده باشید.
تمامی روبان ها، رومیزی و صندلی ها باید کاملا تمیز و نو باشند.

بهتر است در تالار انتخابی شما میزی جداگانه برای شام عروس و داماد در نظر گرفته شده باشد، اینکار منجر می شود تا در فیلم های شما صحنه ای زیبا ثبت شود.
وجود رختکن تمیز، سرویس بهداشتی تمیز و سالم و به اندازه کافی بسیار مهم است خصوصا اگر جشن شما در فصول سرد سال برگزار می شود. دقت کنید از سرویس بهداشتی تا تالار فاصله زیادی نباشد.

از چند ماه قبل برای رزرو مراجعه کنید تا در روز مشخصی که می خواهید سالن ها پر نباشند. عموما در ابتدا مبلغی به عنوان بیعانه از شما گرفته خواهد شد. یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب عروسی، وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید

هیچ گاه به عکسها دقت نکنید، حتما به سالن سر زده و به خوبی همه چیز را بررسی کنید. یک روز را انتخاب کنید و به صورت کاملا سر زده به تالار مراجعه کنید و درخواست تست غذا داشته باشید.

حتما روز قبل از مراسم، به تالار یا باغ عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما ، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

حتما کروکی تالار عروسی خود را تهیه کرده و آن را در اختیار مهمانان قرار دهید، این مسئله برای باغ تالار هایی که خارج از شهر هستند دارای اهمیت بیشتری خواهد بود.
قبل از هر چیزی از مدیریت تالار در مورد استفاده از اسپند و پاشیدن نقل بر سر عروس و داماد سوال کنید، چراکه بسیاری از سالن ها این اجازه را به شما نخواهند داد.
اتفاق خبر نخواهد کرد، در برخی اوقات ممکن است اتفاقات غیر منتظره ای بیافتد، حتما با مدیریت صحبت کنید که در صورت تغییر زمان عروسی و کنسل شدن باید مبلغی به عنوان جریمه بپردازید یا خیر؟

اینستاگرام مزون عروس رویال گلامور

نظرات بازدیدکنندگان