راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان (فصل تابستان چه لباس‌هایی بپوشیم؟)

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان (فصل تابستان چه لباس‌هایی بپوشیم؟)

رویال گلامور

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان

حتما برای شما هم پیش آمده که در انتخاب لباس‌های تابستانی به مشکل بر بخورید. در ساخت ست‌های تابستانه باید ویژگی‌های خاصی را رعایت کنید که در راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان با شما به اشتراک گذاشتیم. مثلا جنس و رنگ پارچه٬ پترن پارچه و الگوی دوخت لباس‌های تابستانی٬ با لباس‌های بهاره و زمستانه متفاوت است.

همانطور که می‌دانید هر فصل از سال اصول ست کردن مخصوص به خودش را دارد. با رسیدن فصل تابستان تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی در مورد انتخاب لباس و اکسسوری مناسب این فصل را در قالب یک مقاله با شما به اشتراک بگذاریم.

تابستان چه پارچه‌ای برای لباس انتخاب کنیم ؟

اگر قصد انتخاب لباس یا خرید پارچه برای فصل تابستان را دارید سعی کنید از رنگ‌های روشن و شاد انتخاب کنید. همه میدانیم که رنگ‌های روشن در فصول گرم سال به دلیل جذب نکردن گرما گزینه های مناسب‌تری هستند.

درمورد جنس پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید هم باید یادآور شویم که پارچه‌های نخی که درصد پلی استر کمتری دارند و یا پلی‌استر ندارند گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند.

در ادامه٬ مناسب‌ترین پارچه‌ها برای این فصل را معرفی می‌کنیم:

لنین: لنین پارچه ای سبک و راحت است که در سال‌های اخیر استفاده از آن بسیار ترند شده است. این پارچه از الیاف درخت کتان تولید می‌شود و برای مانتو و شلوار و شومیز در این فصل گزینه بسیار مناسبی است.

تابستان چه پارچه‌ای برای لباس انتخاب کنیم

تابستان چه پارچه‌ای برای لباس انتخاب کنیم 

پارچه‌های نخی: سال‌هاست استفاده از این پارچه‌ها برای این فصل پیشنهاد می‌شود و در واقع اولین گزینه انتخابی مادرها و مادربزرگ‌هاست.در سال‌های اخیر پارچه های نخی با طرح گلدار برای شومیز و مانتو مورد استقبال واقع شده است.

پارچه‌های نخی مناسب تابستان

پارچه‌های نخی مناسب تابستان

ریون: پارچه ریون از سلولز درختان تولید می‌شود. این پارچه ضخامت کمی دارد و بسیار خوش حالت و لخت است. این پارچه برای لباس‌ها و مانتوهای گشاد و راحت بهترین گزینه است و به دلیل لختی بسیار زیاد معمولا در لباس‌های مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ریون پارچه مناسب تابستان

ریون پارچه مناسب تابستان

پارچه پنبه‌ای : از اسمش کاملا مشخص است که از الیاف گیاه پنبه بدست می آید. باعث عرق کردن در فصل های گرم نمی شود و امروزه طرح های بسیار جذابی از این جنس پارچه در بازار و تولیدی های پوشاک موجود است.

پارچه پنبه‌ای مناسب فصل تابستان

پارچه پنبه‌ای مناسب فصل تابستان

لی کاغذی: از گزینه‌های جذاب و خنکی که سال‌هاست از مد نرفته و احتمالا هرگز هم مد را ترک نخواهد کرد پارچه لی کاغذی است. جنس این پارچه به کتان شباهت زیادی دارد و مناسب افرادی است که سبک پوشش اسپرت دارند. استفاده از آیتم‌های لی کاغذی در استایل‌های تابستانی٬ نشانه‌ای از استایلیش بودن شماست.

لی کاغذی مناسب فصل تابستان

لی کاغذی مناسب فصل تابستان

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم؟

به جز رنگ‌های روشن مثل سفید٬ کرمی٬ صورتی کم‌رنگ٬ آبی روشن و… که در ابتدای مقاله به شما پیشنهاد کردیم استفاده از رنگ‌های تند و تیز و اصطلاحا تابستانی می‌تواند انتخاب مناسبی برای پوشش این فصل باشد.

ترکیب رنگ قرمز و سبز:

همان‌طور که می‌دانید قرمز و سبز از رنگ‌های مکمل هستند و ترکیب رنگ‌های مکمل در کنار هم جذابیت و درخشندگی خاصی به استایل شما می‌دهد. مثلا برای قرار با دوستانتان در یک بعد از ظهر گرم تابستانی می‌توانید از مانتو گشاد سبز به همراه شال و کیف و قرمز رنگ استفاده کنید. این ترکیب از لحاظ درخشندگی و خاص بودن جادویی است و با فصل تابستان و میوه‌های بی نظیر آن هم‌خوانی ویژه ای دارد.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

ترکیب رنگ قرمز و سبز در فصل تابستان

ترکیب رنگ بنفش و زرد: این دو رنگ مکمل نیز در کنار هم درخشندگی و جذابیت فوق‌العاده‌ای دارند. در ترکیب این دو رنگ سعی کنید نسبت استفاده از دو رنگ را در کنار هم رعایت کنید تا تاثیر آن‌ها دوچندان شود. سعی کنید از رنگ زرد کمتر و از بنفش بیشتر استفاده کنید تا درخشندگی رنگ‌ها از دست نرود.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

ترکیب رنگ بنفش و زرد در فصل تابستان

سفید کامل: این که برای یک قرار دوستانه یا یک میهمانی از ست یکدست سفید استفاده کنید احساس پاکی و شادی را به خودتان و اطرافیانتان منتقل می‌کنید.

همچنین با انتخاب مانتویی یک‌دست سفید در استایل‌های تابستانی٬ برای فرار از گرما بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید. پیشنهاد ما به شما پوشیدن لباس‌های سفید گشاد مثل مانتو های بلند و راحت و شلوار دامنی است. اگر تا به‌حال چنین گزینه‌ای را امتحان نکرده‌اید دست به کار شوید و برای ادامه‌ی تابستان یک ست سفید کامل تهیه کنید. اکسسوری‌های حصیری و چوبی٬ مکمل‌های خوبی برای ست یکدست سفید هستند.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

سفید کامل رنگ مناسب فصل تابستان

ترکیب صورتی و آبی روشن: این ترکیب هم بسیار دوست داشتنی و ملیح است. ترکیب این دو رنگ در کنار هم احساس رویاگونه ای را منتقل می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم به کالکشن تابستانه رویال گلامور سری بزنید. قطعا گزینه‌های بسیار مناسبی از این ترکیب رنگی را پیدا خواهید کرد.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

ترکیب صورتی و آبی روشن رنگ مناسب فصل تابستان

رنگی رنگی بپوش:

اگر کسی از شما بپرسد که رنگ مورد علاقه ی شما چیست چه جوابی می دهید؟

حقیقتا برای من انتخاب یک رنگ خاص در بین این همه رنگ کار بسیار دشواری‌ست. اگر شما هم مثل من به تمام رنگ های دنیا عشق می‌ورزید به شما ترکیب چند رنگ را پیشنهاد می‌کنم.

از ترکیب کردن رنگ‌های مختلف نترسید. برای ساخت استایل‌های تابستانی امسال٬ به سراغ کمد لباس‌هایتان بروید و سعی کنید لباس‌های رنگی که هیچوقت باهم نپوشیده بودید را امتحان کنید. قطعا از این ترکیب‌های خلاقانه شگفت‌زده خواهید شد.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

استایل رنگی رنگی در تابستان

طرح‌دار و شلوغ برای استایل تابستان: لباس‌ها و پارچه‌های طرح‌دار خاص می‌توانند معجزه‌هایی در ست‌ لباس شما باشند. انتخاب یک جز کوچک طرح دار مثل شال یا کفش و کیف یا شومیز زیر مانتو می‌تواند در یک ست ساده٬ تغییر بزرگی ایجاد کند.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

طرح‌دار و شلوغ برای استایل تابستان

کیف و کفش مناسب در استایل‌های تابستانی
بعد از انتخاب لباس مناسب به انتخاب کیف و کفش می‌رسیم.

کفش های بندی و جلو باز و صندل برای تابستان گزینه‌های هیجان‌انگیز و مناسبی هستند.
سعی کنید در کمدتان حتما یک جفت صندل داشته باشید. اگر اهل رنگی پوشیدن هستید رنگ صندل خود را از میان رنگ‌های شاد و پرانرژی تابستانه انتخاب کنید اما اگر به دنبال ست کردن دقیق لباس‌هایتان هستید سعی کنید صندلی به رنگ سفید٬ کرم یا مشکی اتخاب کنید. این رنگ‌ها به راحتی با اکثر لباس‌ها ست می‌شوند.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

کفش مناسب در استایل‌های تابستانی

خوب است بدانید که در بازارهای محلی شما کشور٬ به راحتی می‌توانید نمونه‌های جذاب و دست دوزاین کیف‌ها را پیدا کنید. طرح‌هایی که با دیدن آنها قطعا شگفت‌زده خواهید شد.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

کیف مناسب در استایل‌های تابستانی

اکسسوری مناسب استایل‌های تابستانی

اگر اهل استفاده از اکسسوری هستید حتما در ست‌های تابستانه خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

صدف: حال و هوای دریا و خنکی ساحل را به ست لباستان اضافه کنید. گردنبند و گوشواره و سنجاق سرهای دست ساز صدفی گزینه‌های جذابی هستند که برای همه‌ی ست‌های لباس این فصل مناسبند.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

اکسسوری مناسب استایل‌های تابستانی : صدف

مروارید: احتمالا همه می‌دانید که امسال اکسسوری‌های مرواریدی ترند محبوبی شده‌اند و با استایل‌های کژوال و مجلسی ترکیب‌های بسیار جذابی می‌سازند.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

اکسسوری مناسب استایل‌های تابستانی : مروارید

زیور آلات سبک بوهو: سبک بسیار جذابی از اکسسوری که معمولا هنر دست هستند. این سبک توسط مردم کوچ‌نشین بوهم در کشور چک به وجود آمد و خیلی زود به سبک فراگیری تبدیل شد. زیورآلات بوهو برای استایل‌های کژوال انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند و معمولا ترکیب آنها با پارچه های وال یا لنین بسیار جذاب است.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

اکسسوری مناسب استایل‌های تابستانی : سبک بوهو

دست بافته های دوستی یا فرندشیپ: زیورآلاتی که با دست بافته می‌شوند و ظرافت و دقت بسیار زیادی در تولید آن‌ها به کار می‌رود.

استفاده از دست‌بافته‌های دوستی یا فرندشیپ را برای این فصل به شما پیشنهاد می‌کنیم. این زیورآلات به‌دلیل داشتن رنگ‌های متنوع در بافتشان به راحتی با اکثر لباس‌هایتان ست خواهند شد.

تابستان چه رنگی را برای لباس‌ها انتخاب کنیم

اکسسوری مناسب استایل‌های تابستانی : فرندشیپ

آیا خواندن راهنمای انتخاب لباس مناسب برای تابستان٬ مفید بود؟

در این نوشته٬ اصول و روش‌هایی ثابت شده برای انتخاب لباس مناسب برای تابستان را با شما به اشتراک گذاشتیم. با این‌حال مهم‌ترین نکته‌ای که درمورد ست کردن لباس‌ها در هر فصلی از سال وجود دارد این است که از به خرج دادن خلاقیت و امتحان کردن ایده‌های جدید نترسید. گاهی این شما هستید که می‌توانید جریانی تازه در پوشش خود در خلاف جهت مد به وجود بیاورید.

اینستاگرام مزون عروس رویال گلامور  

نظرات بازدیدکنندگان