کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟ + تفاوت آن با روش میکروبلیدینگ

تمام روش های کاشت ابرو از مشاوره اولیه تا بازیابی کامل حدود یک سال طول می کشد. کاشت ابرو معمولا طی ۳ تا ۴ ساعت انجام می شود. از آنجا که کاشت ابرو یک روش غیر تهاجمی است شما به راحتی می توانید ۲ ساعت بعد ازانجام این روش به کار های روزمره خود ادامه دهید. تفاوت اصلی بین روش میکروبلیدینگ و کاشت ابرو درموقتی بودن روش میکرو بلدینگ است. روش میکروبلیدینگ با مراقبت های لازم بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. در این مقاله از بخش زیبایی بیوتی لند به نحوه کاشت ابرو و مزایای آن می پردازیم.

کاشت ابرو چیست؟

بسیاری از افراد به عنوان راهی برای تقویت و رشد موهای ابرو که بعد از سال ها ریختن به طور قابل توجهی تغییر یافته است علاقه مند به پیوند هستند. اگر چه در ابتدا کاشت ابروفقط برای افرادی که ریزش موداشته ویا طی شیمی درمانی ابروهای خودرا از دست دادند انجام می شد ولی اخیرا علاوه بر جنبه پزشکی دربرنامه های زیبایی- آرایشی نیز کاربرد دارد.

تمام روش های کاشت ابرو از مشاوره اولیه تا بازیابی کامل، حدود یک سال طول می کشد. این روش معمولا 3 تا 4 ساعته بطور کامل انجام می شود.

نحوه انجام کاشت ابرو

برای مشاوره اولیه، با در نظر گرفتن نوع ابروها، تقارن و شکل طبیعی آن ها عکسی از ابروهای مورد علاقه خودتان به پزشک خود نشان دهید. پزشک، برای اطمینان معمولا از یک ماژیک جراحی برای کشیدن طرح مورد نظر شما استفاده می کند. بعضی از پزشکان ممکن است از نرم افزارهای مربوطه برای کشیدن طرح مدنظر شما استفاده کنند. در روز درمان، دکتر، بی حسی محل درمان را به منظور کاستن از درد انجام می دهد.

در طی این مراحل، پزشک از خود فولیکول های مو( معمولا از یک ناحیه که کمتر در دید است مانند پشت پوست سر گرفته می شوند) برای برداشتن غده های فولیکولی فردی، که بعد از آن به صورت دقیق و یک به یک روی ابرو قرار داده می شوند استفاده می کند.

هنگام پیوند فولیکول ها از پوست سر، ممکن است پزشک از تزریق های سالین برای تسهیل در خارج کردن فولیکول استفاده کند. باتوجه به توصیه پزشک، از یکی از دو روش پیوند موی سنتی واحد فالیکیال استفاده می شود.

چگونگی بهبودی پس از کاشت ابرو

پس از انجام کلیه مراحل، با این که پزشکان اغلب زمان بهبودی را نسبت به خالکوبی مقایسه می کنند، افراد باید روند بهبودی نسبتا ساده ای را داشته باشند. کبودی های سطحی و پوسته پوسته شدن در اطراف ابرو امری طبیعی است که نهایتا پس از سه روز کاملا بر طرف می شود.

از آنجا که روش کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی است، بی حسی ناحیه ابرو کافی می باشد و نیازی به بی هوشی کامل نیست. همچنین پس از یک الی دو روز به راحتی می توانید به فعالیت های روز مره خود ادامه دهید.

توصیه پزشکان بعد از پیوند: کبودی ابروها طبیعی است، از دست زدن بیهوده به ابروها تا 24 ساعت بعد از پیوند خودداری کنید، ابروهایتان را خیس نکنید و تا چندروزکمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید( بخصوص در ناحیه ابرو).

اگر چه در مقایسه با سایر روش های عمیق پیوند مو، کاشت ابرو بسیار سریع عمل می کند، اما برای رشد موها تقریبا چهار ماه زمان نیاز است و با گذشت حدود یک سال رشد مو به حداکثر خود می رسد. این به این علت است که رشته های مو در ابروهای جدید شما قرار می گیرند تا از رشد فولیکول های مو پیوسته جلوگیری شود.

با این حال، قبل از انجام این کار، ممکن است موهای شما نیاز به چرخه رشد طبیعی  و منظم داشته باشد. شما ممکن است بخواهید با چیدن توسط قیچی این کار را انجام دهید، زیرا با این کار موهای ابرو احتمالا از آنچه انتظارش را دارید سریع تر رشد می کنند.

کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو چه میزان هزینه در بر دارد؟

اگرچه گاهی اوقات می تواند نسبتا ارزان تر باشد، به خصوص اگر فولیکول های موی کمتری برای دستیابی به نتیجه ایده آل وجود داشته باشند، اما با این حال، کاشت ابرو به مراتب پر هزینه ترین تکنیک های تقویت ابرو در این صنعت است، گاهی اوقات چندین هزار بیشتر از روش های جایگزین محبوب مانند آرایش دائمی و میکروبلیدینگ هزینه می گیرد.

خطرات ناشی از کاشت ابرو

اگرچه پیوند های ابرو معمولا به عنوان روشی ایمن در نظر گرفته می شوند، اما عمدتا به این دلیل که روش های مشابهی بصورت سنتی هنوز اجرا می شوند، مسائلی وجود دارد که باید مراقب باشید.

همانطور که در استفاده از هر روش، خطراتی در ارتباط با بیهوشی و تزریق (عمدتا واکنش های آلرژیک) وجود دارد باید آگاهانه عمل کنید. همچنین ممکن است خطر ابتلا به عفونت ناشی از پیوند وجود داشته باشد اما بلافاصله بعد از این روش ممکن است کبودی و کمرنگ شدن در ناحیه ابرو ایجاد شود.

در مجموع، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از کاشت ابرو بسیار خطرناک است. با این حال، برخی از مسائل مربوط به لوازم آرایشی وجود دارد که ممکن است در اثر پیوند ایجاد شوند. همانطور که فولیکول های جدید از ناحیه پوست سر گرفته شده اند، جایی که میزان رشد و افزایش سریع مو بیشتر است، امکان وجود بسیاری از بیماران باعث ایجاد نگرانی می شود که ممکن است موها در جهت اشتباه رشد کنند یا نیاز به نگهداری دائمی داشته باشند.

در حالی که متخصصان ادعا می کنند که بیش از 15 درصد از موهای جدید در جهت اشتباه رشد نمی کنند و می تواند به راحتی هرچند ماه یک بار برش داده شوند اما برخی از پزشکان ممکن است تصمیم به استفاده از موهای صاف از پا یا بدن برای جلوگیری از این مسئله داشته باشند.

کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

چگونگی انتخاب گزینه های شما؟ اگر شما به دنبال بلند شدن ابرو هستید، بدون شک میکروبلیدینگ را انتخاب کنید. به جای استفاده از فولیکول های مو، میکروبلیدینگ همچنین به عنوان ” بافت ابرو” نیز شناخته می شود که از یک آرایش دائمی برای ایجاد ابرویی کامل استفاده می کند. اگر چه این درمان در طول چند سال گذشته محبوبیت یافته است، اما در واقع تکنیک قدیمی است که برخی از دانشمندان ادعا می کنند که قرن ها پیش نیز وجود داشته است.

در  میکروبلیدینگ، یک متخصص رنگدانه ها را در لایه بالای پوست با استفاده از ابزاری که به سوزن متصل( مشابه یک تفنگ خال کوبی) وارد می کند تا نقاطی را که دارای موهای نازک و یا از دست رفته است، پر کند.

زیر نطر متخصص، مراقبت های زیادی را برای اطمینان از این که هر مو دقیقا شبیه موهای واقعی است، با توجه دقیق به ابعاد و سایه زدن، انجام دهید.

تفاوت اصلی بین میکرو بلدینگ و کاشت ابرو این است که میکرو بلدینگ نیمه دائمی است و تنها 6 تا 18 ماه طول می کشد و با تنها مراقبت مناسب باقی می ماند.

هزینه میکروبلیدینگ نیز نسبت به یک کاشت ابرو قابل توجه است که معمولا بین 400 تا800 دلار برای درمان کامل هزینه می شود. با این حال، چون در میکروبلیدینگ از رنگدانه های تاتو آرایشی استفاده می شود و در کاشت ابرو از فولیکول های واقعی، رسیدن به یک نتیجه طبیعی تر در روش کاشت ابرو احتمال بیشتری دارد. انتخاب روش مناسب برای شما بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله نتیجه نهایی مورد نظر شما.

در مواردی که ابرو شکل کاملی دارد است اما نیازمند شکل گیری بیشتر است، متخصصان اغلب میکروبلیدینگ را توصیه می کنند.

اما اگر می خواهید یک ابروی طبیعی تر همراه با شکل دادن و رنگ کردن داشته باشید، دکترشما به احتمال زیاد توصیه کاشت ابرو را دارد.

کشیدگی بیش از حد، بیماری،آسیب، سن، خود ایمنی، شرایط و تتو بیشترین عوامل آسیب به شکل ظاهری ابرو می باشند که میتوانند احساس عدم رضایت را در شما ایجاد کنند. مگر اینکه از روش های مختلف برای حل این مشکل استفاده کنید. روش هایی مانند کشیدن ابرو با موارد یا استفاده از فولیکول های موهای قسمت های دیگر بدن که فقط ممکن است چند ساعت وقت شما را بگیرد. در این روش ها پزشک با موهای قسمت های دیگر بدن مثل پشت سر را به ابروی شما پیوند می دهد.

کاشت ابرو چیست

علت نیاز افراد به کاشت ابرو

یکی از معیار های زیبایی صورت هر شخص ابرو های او هستند. تمایل به زیبایی ابرو ها در بانوان به مراتب بیشتر از آقایان است. اما ممکن است به خاطر اسیب های فیزیکی مانند زخم ها در ناحیه ابرو آقایان نیز مایل به ترمیم مو های ابرو باشند.

ابرو ها به دلیل داشتن موقعیت مکانی بسیار حساس در صورت بیش تر از مو های سر در معرض دید قرار دارند و پیوند و کاشت ابرو ها از اهمیت بالاتری نسبت به مو های سر برخودار است. باید توجه داشته باشید که بر خلاف ریزش ژنتیکی و طبیعی موی سر، ریختن مو های ابرو امری طبیعی نمی باشد و نیاز به ترمیم و درمان دارد.

همین موارد باعث می شود بسیاری از افراد کاندید انجام این کاشت ابرو باشند. برخی از افراد به خصوص بانوان هاشور زدن و تتوی ابرو ها را به کاشت و پیوند آنها ترجیح می دهند و بسیار از افراد نیز از روش میکروبلیدینگ استفاده می کنند که روشی موقتی است.

مشکلات بسیاری می توانند موجب ریزش ابرو ها شده و باعث نیاز شخص به انجام کاشت ابرو شوند، از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مشکلات غده تیروئید
بیماری‌های عمومی بدن و یا سیستمیک
بیماری آلوپسی آره ‌تا
سوختگی قسمت ابرو ها
تاتو و هاشور ابرو
بروز عفونت بدن
برداشتن بیش از حد ابرو ها و یا کندن ابرو ها به صورت عمدی
مشکلات مادرزادی که موجب ریختن ابرو ها می گردد
استعداد ژنتیکی افراد که منجر به ریزش ابرو ها میگردد و یا ممکن است باعث کم پشت شدن ابرو ها شود

کاشت ابرو چیست


روی هم رفته هر معضلی که باعث ریختن ابرو های شما شده باشد شما می توانید برای داشتن ابرو های پرپشت و ضخیم از این روش استفاده کنید. تاتو و هاشور زدن ابرو ها هرگز قابل قیاس با این روش نخواهند بود چرا که با انجام این درمان ها شما تنها به صورت ظاهری ابرو های خود را ترمیم کرده اید و هرگز ابرو های شما طبیعی نخواهند بود. یکی از ویژگی های بسیار با اهمیت در تمامی جراحی ها و درمان های زیبایی، طبیعی بودن و تاثیر بالای زیباسازی می باشد. این موضوع به خوبی در کاشت ابرو رعایت شده است و شما می توانید از نتیجه این درمان اطمینان حاصل کنید. با انجام این روش شما به ابرو های زیبا، ضخیم و طبیعی دست پیدا خواهید کرد و می توانید با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حاضر شوید.

یکی از مواردی که در کاشت ابرو بسیار حائز اهمیت است، زاویه ابرو ها نسبت به پوست صورت می باشد. در پایین به صورت مختصر در ارتباط به ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها توضیح داده شده است تا شما بهتر با چگونگی انجام این درمان آشنا شوید.

فیزیولوژی ابرو و توجه به آن در کاشت ابرو

سه ویژگی مهمی که در مو های ابرو وجود دارد و در کاشت مو باید به آنها توجه گردد به شرح زیر اند:

مو های قسمت ابرو نسبت به مو های سر در جهت های متفاوتی رشد می کنند و این جهات در قسمت های مختلف ابرو نیز می تواند متفاوت باشد.
مو های قسمت ابرو از قسمت فولیکول با پوست زاویه زیادی دارند، همین ویژگی باعث می شود تا مو های ابرو بر روی پوست بخوابند و شیوه قرار گرفتن آن ها با مو های روی سر متفاوت می باشد که دلیل آن همین موضوع است.
مو های سر به صورت گروه های دو تا چهار تایی رشد می کنند اما این موضوع در مو های ابرو متفاوت است بدین صورت که مو های ابرو به صورت تک تار رشد خواهند کرد.
مو های ابرو و سر از نظر چرخه رشد و ریزش نیز بسیار متفاوت هستند و باید به این نکته توجه داشت که ریزش مو های سر به مراتب بیشتر می باشد.
ویژگی هایی که ذکر شد باعث می شوند تا انجام کاشت ابرو به مهارت و تجربه بسیار زیادی نیاز داشته باشد. یکی دیگر از مسائلی که انجام کاشت ابرو را بسیار مشکل می سازد موضوع تقارن و توازن میان ابرو های هر دو سمت است که در صورت کوچک ترین اشتباهی این توازن به هم خواهد خورد. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که مو های ابرو های آقایان و بانوان متفاوت از یکدیگر است و پزشک باید با دقت عمل به این موضوع به انجام پروسه کاشت بپردازد.

کاشت ابرو چیست

طول مدت کاشت ابرو چقدر است؟

مدت زمان انجام عمل کاشت ابرو برای هر شخصی می تواند متفاوت باشد. برای مثال شخصی که نیاز به ترمیم بیشتر در ناحیه ابرو دارد قطعا به زمان بیشتری نیز برای انجام عمل نیاز خواهد داشت و به طبع کسانی که نیاز کمتری به ترمیم دارند زمان کمتری را برای عمل صرف خواهند کرد.

قسمت تاجی ابرو به دلیل حساسیب بالاتری که دارا است زمان بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد و ممکن است تا 5 ساعت نیز به طول بینجامد. انجام کاشت ابرو در قسمت های پایین تر ابرو زمان کمتری را نیاز خواهد داشت و زمانی نزدیک به 2 ساعت را به خود اختصاص می دهد.

همانطور که گفته شد لازم است تا مو ها به دقت کنار هم گذاشته شوند تا توازن مو ها بر هم نخورد به دلیل نیاز بسیار زیاد به دقت این عمل مدت زمان زیادی را از بیمار خواهد گرفت. اما نکته مثبتی که نباید نادیده گرفته شود عدم نیاز این عمل به استراحت می باشد.

توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت بالای این عمل آن را زیر نظر پزشکان زبده انجام دهید چرا که ممکن است زیبایی صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد و اثرات جبران ناپذیری را بر چهره شما وارد کند.

تفاوت ابرو های بانوان و آقایان و تاثیر آن در کاشت ابرو

همانطور که گفته شد ابرو های آقایان ضخیم تر می باشند و از تراکم بالاتری نسبت به ابرو های خانم ها برخودار اند. ابرو های آقایان از نظر قوس نیز تفاوت هایی با ابرو های بانوان دارند. در اقایان قوس ابرو بسیار کم است و در اکثر موارد اصلا وجود ندارد.

بخش های پایین تر ابرو در آقایان برجسته تر می باشد و تراکم بسیار بالایی را دارا است. ضخامت بافت ابرو های آقایان در تمامی بخش های ابرو تقریبا یکسان می باشد. ابرو های آقایان تا قسمت فرو رفتگی چشم ادامه می یابد و بیش تر از نخواهد بود. طول متوسط ابرو در برای آقایان 5.5 سانتی متر و پهنای ابرو ها نیز نزدیک به 1.5 سانتی متر خواهد بود که تاثیر این ویژگی ها در چهره آقایان کاملا واضح می باشد.

ابرو های خانم ها متفاوت می باشد، بدین شکل که قسمت انتهایی ابرو ها عقب تر می باشد همچنین قسمت انتهایی ابرو یا به اصطلاح دم ابرو کم تراکم تر و نازک تر می باشد. ابرو های بانوان دارای قوس و خم شدگی می باشد که همین ویژگی باعث زیبایی بیشتر ابرو های بانوان می باشد. قوس ابرو در بیشتر مواقع در یک سوم انتهایی ابرو قرار خواهد گرفت. بخش میانی و تاج ابرو تراکم بسیار بیشتری نسبت به بخش انتهایی ابرو دارد. طول ابرو در خانم ها به طور میانگین 5 سانتی متر و پهنای ابرو نیز حدود 1.3 سانتی متر می باشد.

چه افرادی بیشتر برای کاشت ابرو کاندید می شوند؟

کسانی که تمایل به انجام کاشت ابرو دارند به طور عمده افرادی اند که فاقد ابرو می باشند یا با مشکل نازکی ابرو و یا کم پشت بودن ابرو دست و پنجه نرم می کنند. همچنین افرادی هستند که به دلیل وجود زخم یا جای سوختگی در قسمت ابرو تمایل به کاشت ابرو پیدا می کنند.

نازک و کم پشت بودن ابرو می تواند دلایل بسیاری داشته باشد از جمله بیماری ها و یا مسائل موروثی و ژنتیکی. از جمله بیماری هایی که منجر به کم پشت شدن ابرو ها می گردد می توان به مشکلات مربوط به غده تیروئید اشاره کرد. قابل ذکر است که مصرف برخی دارو ها نیز می تواند باعث کم پشت شدن ابرو ها شود.
بیماری های دیگری که به ابرو ها آسیب می رسانند آلوپسی آره آتا و آلوپسی توتالیس می باشند. مبتلایان به این بیماری ها نمی توانند کاشت ابرو را انجام دهند چرا که سیستم ایمنی بدن آن ها به فولیکول های مو از جمله ابرو ها حمله کرد و باعث ریزش آنها می گردد و انجام عمل کاشت ابرو تقریبا بی حاصل خواهد بود.

در بسیاری مواقع خانم هایی که اقدام به برداشتن بیش از حد ابرو ها کرده اند نیز برای کاشت ابرو اقدام خواهند کرد که کاشت ابرو می تواند راه حل مناسبی برای آنها باشد. افزایش سن تراکم بسیار کم ابرو در قسمت انتهایی ابرو نیز می تواند افراد را ترغیب به انجام کاشت ابرو کند.

کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو بر روی تاتو و هاشور

یکی از سوالاتی که در این زمینه برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا می توان بر روی تاتو و یا هاشورعمل کاشت را انجام داد؟ پاسخ این سوال بله است. علاوه بر امکان انجام این درمان بر روی تاتو باید بدانید که نتیجه کاشت ابرو بر روی تاتو و هاشور بسیار بهتر و زیباتر خواهد بود متخصصین انجام کاشت ابرو توصیه می کنند برای بهتر جلوه کردن نتیجه کاشت ابرو، پیش از انجام عمل اقدام به تاتو کردن ابرو های خود کنید. همچنین هاشور زدن ابرو ها با تکنیک میکرو پیگمنتیشن می تواند نتیجه بسیار خوبی را برای شخص به عمل آورد. این توصیه پزشکان به این علت است که پس از انجام کاشت ابرو ممکن است تعدادی از گرافت ها زنده نمانده و دچار ریزش شوند. عدم خونرسانی و غذارسانی باعث چنین مشکلی خواهد شد. توجه داشته باشید که این رخداد کاملا طبیعی بوده و برای بسیاری از افراد رخ خواهد داد. فواصلی که با ریزش این گرافت ها ایجاد می شود چندان زیاد نیست و نیاز به کاشت مجدد نخواهند داشت اما ممکن است زیبایی ناحیه ابرو را تحت تاثیر خود قرار دهد. با انجام تاتو و هاشور زدن ابرو ها این مشکل به مقدار بسیار زیادی حل خواهد شد و فواصل میان تار های ابرو کاملا پوشیده می شود.

 مراحل کاشت ابرو + توضیحات کامل

1- طراحی ابرو تاثیر بسزایی در کاشت ابرو دارد

شما می توانید ابرو های خود را به دلخواه طراحی کنید. طراحی ابرو به شکل دلخواه یکی از مزیت های کاشت ابرو به شمار می رود. پزشک پس از بررسی طراحی شما و انجام اندازه گیری و زیباسازی طرح ترسیم شده توسط شما تلاش خواهد کرد تا یک طرح بی نقص و کاملا متقارن را به دست آورد.

همچنین در برخی از موارد پیش طرح های آماده به شخص نشان داده می شود و شخص می تواند بین آن ها طرح مورد نظر خود را انتخاب کند. هرچند پیشنهاد می شود که شخصا به ترسیم طرح بپردازید چرا که در صورت استفاده از طرح های آماده ممکن است نتیجه عمل طبیعی نبوده و باب میل شما نباشد.

کاشت ابرو چیست

2- گرافت ها باید استخراج شوند

پس از انجام طراحی مورد نظر، پزشک از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش و پایین گردن به استراخ گرافت ها خواهد پرداخت. به ناحیه های ذکر شده اصطلاحاً بانک ابرو گفته می شود. لازم به ذکر است که مو های نواحی پشت سر ضخیم و بلند می باشند و به صورت تار های چند تایی رشد می کنند.

اما مو های نواحی گردن و پشت گوش ظریف تر و کوتاه تر بوده و دارای فولیکول های تک تاری بیشتری می باشند که با صلاحدید پزشک از نواحی نامبرده گرافت استخراج خواهد شد. در اکثر مواقع استخراج گرافت ابرو برای آقایان از ناحیه پشت سر و پشت گوش انجام می شود. انجام این کار به دلیل ضخامت بیشتر تار های طبیعی ابرو در آقایان می باشد. و برای خانم ها از ناحیه پشت گوش و پشت گردن گرافت استراج می شود.

استخراج گرافت از مو های بدن

بله استخراج گرافت از نواحی بدن نیز امکان دارد. اما در بیشتر مواقع این کار انجام نمی شود. چرا که احتمال دارد پس از استخراج گرافت از یک ناحیه، موی جدید در آن منطقه رشد نکند. مو های بدن خاصیت فر خوردن نیز دارند که می توان زیبایی ابرو را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر در بیشتر مواقع از مو های بدن برای استخراج گرافت استفاده نمی شود و این مسئله تنها در تئوری مطرح می گردد.

در بیشتر مواقع برای انجام عمل کاشت ابرو شخص بیش از 400 گرافت لازم نخواهد شد. برای انجام این کار از تیغ های بسیار ظریف و کوچک استفاده می شود که ضخامت این تیغ ها به کمتر از یک میلی متر نیز خواهد رسید. بانک موی رایج برای انجام کاشت ابرو پشت گوش می باشد و از قسمت چپ و راست هر کدام 200 گرافت برداشته خواهد شد. ممکن است به شخص به تعداد بیشتری گرافت نیاز داشته باشد که با صلاحدید پزشک این کار بر روی بانک موی شخص انجام خواهد شد.

یکی از روش هایی که پزشکان زیبایی با آن اقدام به برداشت گرافت می کنند روش FIT نام دارد. در روش FIT بدون درد و خونریزی عمل برداشت گرافت ها انجام خواهد گرفت. پوست ناحیه برداشت گرافت شخص دچار بی حسی موضعی می گردد و زخم های ناحیه نیز به سرعت بهبود خواهند یافت که به دلیل سایز بسیار کوچک زخم ها سرعت ترمیم در آنها بسیار بالا خواهد بود و شخص درد خاصی را احساس نخواهد کرد.

 3- گرافت ها کاشته می شوند

پس از انجام استخراج گرافت ها از بانک موی شخص، پزشک و دستیاران وی اقدام به آماده سازی گرافت های استخراج شده برای انجام کاشت می کنند. باید بدانید که عمل اماده سازی گرافت ها زیر میکروسکوپ و با دقت بسیار بالایی انجام خواهد گرفت. پس از آماده شدن گرافت ها شخص در ناحیه ابرو بی حسی موضوعی دریافت خواهد کرد و پس از آن پزشک جراح شروع به  کاشت ابرو خواهد کرد.

پروسه کاشت ابرو نیز با تیغ های بسیار ریز و ظریف انجام می گردد. سوراخ های از پیش تعیین شده ای در ناحیه ابرو قرار گرفته اند و پزشک با توجه به طرح مورد نظر بیمار اقدام به کاشت گرافت ها در محل می کند. این مرحله از انجام کاشت ابرو از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که پزشک باید به زاویه قرار گرفتن ابرو ها توجه کند تا ابرو های کاشته شده به شکل صحیح رشد کرده و طبیعی به نظر برسند. در صورتی که این مرحله به درستی انجام نگردد ممکن است ابرو های شخص غیر طبیعی جلوه کرده و نتیجه عمل باب میل او نباشد.

بهبودی و دوره نقاهت پس از کاشت ابرو

باید توجه داشته باشید که در بیشتر مواردی که این عمل انجام می گردد، شخص می تواند تا 24 ساعت بعد به فعالیت های روزمره خود بپردازد و لزومی ندارد تا شخص استراحت کرده و زمان زیادی را صرف دوره نقاهت کند. از نکاتی که باید پس از عمل کاشت ابرو رعایت کنید می توان به دوری از فعالیت های استرس زا می باشد چرا که ممکن است دچار خونریزی شده و نتیجه عمل نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. توصیه می شود تا یک هفته به استراحت پرداخته تا زخم های عمل به شکل کامل التیام یابند و پس از آن به کار و فعالیت های روزمره خود مشغول شوید.

نظرات بازدیدکنندگان