مدل های لباس مجلسی بلند پوشیده ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ (به همراه عکس و تصویر)

مدل های لباس مجلسی بلند پوشیده ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ (به همراه عکس و تصویر)

به نظر شما کدوم یک از مدل های لباس مجلسی بلند پوشیده سال 2019 ترند میشه ؟

یکی از دسته های پرفروش مدل لباس مجلسی در مارکت ایران را لباس مجلسی بلند پوشیده تشکیل می‌دهند. برخی به دلیل مسائل فرهنگی ترجیح می‌دهند که لباس با حجابی را در مجالس به تن کنند. دسته دوم، صاحبان مجلس هستند که لباس پوشیده و بلند را باوقار تر از لباس های کوتاه می‌دانند. به هرحال لباس های پوشیده، پای ثابت مهمانی‌های رسمی ایران هستند و در این مقاله، به معرفی چند مدل لباس مجلسی پوشیده جدید می‌پردازیم.

 لباس مجلسی پوشیده مخمل آستین بلند

جنس مخمل، یکی از پارچه‌های محبوب طراحان برای دوخت لباس مجلسی است. بخصوص که تنوع رنگ های شاد و سرزنده در پارچه مخمل بالا است و می‌تواند مطابق با سلیقه‌ی افراد انتخاب شود. به دلیل جنس لخت این پارچه، بهتر است مدل لباس را ماهی با دنباله ی کوتاه انتخاب کنید. همچنین یقه‌ی لباس مخمل، می‌تواند به شکل V یا یقه هالتر طراحی شود. در کنار لباس مخمل، می‌توانید از جواهرات با نگین های رنگی هماهنگ با لباستان استفاده کنید.

آستین لباس پوشیده‌ی مخمل، می‌تواند چسبان یا به شکل کلوش باشد.

لباس مجلسی پوشیده مخمل آستین بلند

مدل لباس مجلسی دو تکه کت دار 2019

پرطرفدار بودن مدل کت دار به این دلیل است که می‌توانید لباس دو تکه را هم به صورت بدون کت و هم با کت به شکلی پوشیده به تن کنید. کت روی لباس مجلسی می‌تواند کوتاه تا روی سینه باشد یا کاملا روی لباس را بپوشد و جلوه‌ای شیک و رسمی به استایل شما اضافه کند.

طراحی این مدل بنا به سلیقه‌ی طراح می‌تواند بسیار متنوع باشد، طراح لباس می‌تواند فقط روی کت را تزئین کند یا آن را طوری طراحی کند که تزئین روی کت مکمل لباس اصلی باشد.

مدل لباس مجلسی دو تکه کت دار 2019

لباس مجلسی بلند شنل دار

استفاده از تور، گیپور یا پارچه اطلس برای طراحی شنل روی لباس، مدتی است که بین طراحان رایج شده است. علاوه بر آن ممکن است لباسی را ببینید که از ابتدا به شکل شنل طراحی شده باشد.

شنل روی لباس می‌تواند به لباس دوخته شود و یا مثل طرح قبلی، قابل جدا شدن باشد. شنل لباسی که به درستی طراحی و دوخته شود می‌تواند جلوه‌ی یک لباس مجلسی ساده را صد برابر کند. این طرح حتی برای عروس هایی که قصد دارند لباس پوشیده‌ای در مجلس عروسی به تن کنند بسیار مناسب است.

 

لباس مجلسی بلند شنل دار

 

لباس مجلسی بلند شنل دار

 

مدل لباس مجلسی هندی

آیا تا به حال به پوشیدن لباسی از فرهنگ و تاریخ یک سرزمین دیگر فکر کرده‌اید؟ اگر فرد جسوری باشید، انتخاب یک لباس هندی متناسب با قد و هیکل شما، می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد. ویژگی برجسته لباس های هندی، رنگارنگ و سرزنده بودن آن‌هاست، ضمن اینکه با انداختن ساری به روی شانه ها، می‌توانید آن را به یک لباس زیبای پوشیده تبدیل کنید.

با پوشیدن یک لباس هندی چین دار رنگی، فقط به چند اکسسوری هماهنگ نیاز دارید تا به ستاره جمع تبدیل شوید.

 مدل لباس مجلسی هندی

مدل لباس مجلسی با یقه ایستاده

برای افرادی که تاکید زیادی بر پوشیده بودن لباس مجلسی دارند، مدل یقه ایستاده (یا یقه اسکی) که نیمی از گردن را می‌پوشاند یک انتخاب مناسب است.

در طراحی این مدل لباس، استفاده از پارچه های لمه، گیپور و کرپ انتخاب های مناسبی به نظر می‌رسند.

آستین های لباس یقه ایستاده را معمولا چسبان یا پایین پف دار طراحی می‌کنند.

استفاده از یک گردنبند ظریف به دور یقه اسکی، می‌تواند جلوه‌ی زیبایی داشته باشد. در زیر تصویری از پیراهن یقه ایستاده پوشیده را می‌بینید.

مدل لباس مجلسی با یقه ایستاده

مدل لباس مجلسی با شانه های اپل دار

احتمالا این تیتر برای شما یادآور مانتوهای دهه ۶۰ و ۷۰ ایران باشد، اما این مدل اخیرا در طراحی و دوخت لباس های مجلسی به خصوص لباس های آستین دار و پوشیده، بسیار پرطرفدار شده است. پف داشتن شانه‌ی لباس با تداعی کاراکتر کارتون های کودکی مثل سیندرلا، جلوه‌ای پرنسس وار و دخترانه به لباس می‌بخشد. در زیر تصویری از کیت میدلتون را در لباسی سلطنتی و اپل دار می‌بینید. استفاده از اکسسوری بزرگ و نامتعارف در کنار جواهرات ظریف، نشان از هوش و ذکاوت طراح لباس او دارد.

مدل لباس مجلسی با شانه های اپل دار

مدل لباس مجلسی با آستین های بزرگ و چین دار

اگر شما هم طرفدار لباس های مجلسی پوشیده باشید، پس از مدتی از تکرار یکنواخت آستین های راسته بلند خسته می‌شوید و دست به خلاقیت می‌زنید؛ کاری که طراحان لباس اخیرا روی آن مانور زیادی داده اند و آستین لباس ها را از تکراری‌ شدن نجات دادند. آستین های بزرگ چین دار یک نمونه از این نوآوری هاست. بهتر است اگر این مدل آستین را برای لباس انتخاب می‌کنید، دامن راسته و پارچه ساده باشد تا خروجی خیلی شلوغ نباشد.

این مدل را به خانم های جسور با اندام باریک توصیه می‌کنیم.

مدل لباس مجلسی با آستین های بزرگ و چین دار

 

مدل لباس مجلسی با آستین های مچ دار

اخیرا مانور دادن روی مچ آستین لباس های مجلسی پوشیده، بین طراحان لباس زیاد دیده می‌شود. در این مدل آستین کمی گشادتر از حالت معمول طراحی می‌شود و در قسمت مچ لباس، به اندازه‌ی چند سانتی متر تنگ می‌شود. تزئین و یا حتی پارچه مصرفی در این قسمت می‌تواند بنا به سلیقه ی طراح از بقیه آستین متفاوت باشد.

استفاده از دکمه در این قسمت، یک ایده ی کلاسیک و بسیار اجرایی و مناسب است.

مدل لباس مجلسی با آستین های مچ دار

 مدل لباس مجلسی با آستین های مچ دار

مدل لباس مجلسی با آستین کلوش

آستین لباس مجلسی، یکی از بخش هایی‌ست که بسیار قابلیت مانور دادن و پیاده کردن مدل های مختلف را دارد. مدل کلوش یک مدل آستین است که از بالا تا پایین به تدریج گشاد می‌شود و ایده مناسبی برای یک لباس باوقار و خانمانه به نظر می‌رسد. آستین کلوش هم با لباس های بلند با دامن ماهی و هم لباس های کوتاه گشاد ترکیب مناسبی خلق می‌کند.

چسباندن گل های برجسته روی بخش کلوش آستین می‌تواند جلوه آن را دوبرابر کند.

مدل لباس مجلسی با آستین کلوش

 

مدل لباس مجلسی بالا تنه گشاد

یکی از طراحی های مرسوم برای لباس مجلسی پوشیده، استفاده از بالاتنه ی گشادتر و پایین تنه چسبان است. این مدل را به کسانی که بالاتنه کوچک و کمرباریک دارند بسیار توصیه می‌کنیم. برای دوخت این مدل از پارچه های لخت بدون طرح استفاده کنید و پف زیادی به دامن ندهید. همچنین بهتر است شینیون موها را بسته و بالا انتخاب کنید که بزرگی بالاتنه توی ذوق نزند، استفاده از چند ردیف گردنبند کوتاه تا بلند روی این لباس ایده جالبی به نظر می‌رسد.

مدل لباس مجلسی بالا تنه گشاد

مدل لباس مجلسی با پارچه پلیسه

پارچه‌ی پلیسه، یک متریال پر طرفدار در طراحی دامن است. طراح خلاق می‌تواند از محبوبیت این پارچه در طراحی و دوخت لباس های مجلسی نیز استفاده کند. بهتر است پارچه پلیسه را به عنوان خرج کار در دامن و یا بخش هایی از آستین استفاده کنید و کل پارچه لباس پلیسه نباشد. در تصویر زیر، نمونه ای از کاربرد پلیسه در کنار پارچه گل برجسته را در طراحی لباس مجلسی می‌بینید. پارچه پلیسه در آستین بهتر است به شکل آستین پفی مچ دار طراحی شود.

مدل لباس مجلسی با پارچه پلیسه

لباس مجلسی دو تکه لباس و دامن

بعضی ها به دلایلی پوشیدن لباس دو تکه را به ماکسی ها و سرهمی ها ترجیح می‌دهند. اگر شما نیز از این دسته هستید، این پاراگراف برای شماست.

در طراحی لباس دو تکه می‌توانید از دو پارچه با متریال و رنگ متفاوت یا مشابه استفاده کنید. فراموش نکنید که در نهایت باید هارمونی مناسبی بین بالاتنه و پایین تنه لباس برقرار شود. مثلا می‌توانید بالا تنه را از جنس پارچه پولک دار طراحی کنید و دور دامن کرپ نیز، خرج کار پولکی بزنید.

در زیر تصویری از هماهنگی پارچه‌ی گیپور و ساتن را در یک لباس مجلسی پوشیده بلند می‌بینید.

لباس مجلسی دو تکه لباس و دامن

مدل لباس مجلسی با پارچه‌ی گل دار

پارچه های گل گلی همواره در طراحی پوشاک زنانه جایگاه ویژه ای داشتند، اکنون هم با تغییری کم و بیش همان پارچه های گلدار را در لباس مجلسی فروشی ها می‌بینیم و احتمالا در آینده نیز این پارچه ها در شکل و جنسی دیگر به بازار فروش برمی‌گردند. پارچه های طرح گل دار را می‌توان برای دوخت کل لباس و یا بخشی از لباس ( بالا تنه یا دامن) استفاده کرد.

خوبی این پارچه این است که به دوخت عجیب و غریبی نیاز ندارد و با ساده‌ترین برش ها ، به یک لباس شیک و فوق‌العاده تبدیل می‌شود.

مدل لباس مجلسی با پارچه‌ی گل دار

مدل لباس مجلسی با پارچه‌ی گل دار

سرهمی با شلوار

فراموش نکنید که شما به عنوان یک خانم، همیشه از آپشن دومی در مجالس و مهانی‌ها برخوردارید: شلوار! این انتخاب برای کسانی مناسب است که ترجیح می‌دهند لباس راحت و بی دردسری داشته باشند و از سختی های دامن بلند و دنباله دار در امان بمانند. اتفاقا طراحان لباس این دسته را فراموش نکردند و مدل های زیبا و جوان پسندی از Overall های دخترانه در هر کالکشن فصلی مجلسی ارائه کرده‌اند.

سرهمی با شلوار

کدوم مدل از لباس مجلسی بلند پوشیده رو پسندیدین !؟

شما کدوم یک از مدل های لباس مجلسی که در این پست معرفی کردیم رو دوست داشتین ؟ تو بخش نظرات میتونین برامون بنویسید

برگرفته از کمدا

نظرات بازدیدکنندگان