مدل جدید لگینگ ۲۰۱۹ و ۱۳۹۸ (مجلسی، اسپرت، رنگی و چرمی)

مدل جدید لگینگ ۲۰۱۹ و ۱۳۹۸ (مجلسی، اسپرت، رنگی و چرمی)

مدل جدید لگینگ 2019

Leggings به شلوار چسبان نازکی گفته می شود که برای ورزش یا زیبایی (مد) پوشیده می شود. لگینگ با جنس ها، طرح ها و رنگ های متنوع برای پوشاندن پاها استفاده می شود. نوع ورزشی آن ساپورت هم نامیده می شود. در اینجا به شرح در مورد انواع مدل جدید لگینگ 2019 توضیح خواهیم داد.

مدل جدید لگینگ 2019

تاریخچه لگینگ

لگینگ ها تاریخچه بلند و بالایی دارند. جالب است بدانید، اولین لگینگ ها شلوارهایی مردانه بودند که در قرن چهاردهم میلادی در اسکاتلند مورد استفاده قرار می گرفتند. این ساپورت ها در لباس های رزم یا لباس های روزمره در دو بخش مجزا به صورت دو بوت جورابی خیلی بلند بودند که از چرم یا پارچه های خیلی ضخیم ساخته شده بودند. استفاده از این ساپورت تا قرن ها ادامه داشت، حتی در دوره رنسانس زیر لباس های مردانه پوشیده می شد. تا این که در قرن نوزدهم ساپورت به یک لباس زنانه تبدیل شد.

تاریخچه لگینگ

تاثیرگذارترین کسی که در دنیای مد باعث ایجاد تحول در روش پوشیدن ساپورت شد، آدری هپبورن Audrey Hepburn بود. در میانه قرن بیستم آدری با بازی در فیلم SABRINA و پوشیدن شلوارهای کاپری تنگی که با بلوز مشکی به تن داشت بسیار محبوب شد. این شلوارها که چندان کشی نبودند در مقایسه با شلوارهای گشاد رایج دهه 40 تحول بزرگی به شمار می آمد.

آدری هپبورن لگینگ

آدری هپبورن لگینگ

با اختراع پارچه های اسپندکس در سال 1958 توسط جوزف شیورز پوشیدن ساپورت متحول شد و اولین لگینگ از جنس لیکرا در سال 1959 به وجود آمد و مورد توجه دختران لاغر آن زمان قرار گرفت و طراحانی مثل مری کوانت و امیلیو پوچی از آن برای طرح های خود ایده گرفتند.

دهه هفتاد دوره شکوفایی لگینگ بود در این زمان ستارگان سینما تلویزیون و موسیقی مثل بازیگران سریال ستارگان چارلی، دبی هری و… از این شلوارها استفاده می کردند. ساپورت های براق و رنگارنگ در این زمان بسیار محبوب شد. این محبوبیت تا دهه 80 هم ادامه داشت و در این زمان ساپورت های چند رنگ همه جا دیده می شد.

لگینگ براق و رنگارنگ

از دهه نود میلادی ساپورت های کشباف هم به پوشاک زنانه راه یافت و شلوارهای رکابی هم یکی از نوآوری های آن زمان بود. با شروع هزاره جدید کمی از محبوبیت ساپورت ها کاسته شد، اما مدل های کوتاه آن گاهی همراه با لباس های بلند مورد استفاده قرار می گرفت. در حال حاضر لگینگ ها دوباره محبوب شده است و جایگاه خاصی در لباس های زنانه پیدا کرده است و به نظر نمی رسد به این زودی ها شاهد کم رنگ شدن آن باشیم.

انواع مدل لگینگ 2019 :

مدل لگینگ تایت (Tight):

در واقع همان جوراب شلواری است که ظاهر و کاربردش با لگینگ تفاوت دارد. لگینگ ها کاملا مشخص استفاده می شوند اما تایت همراه دامن یا پیراهن های گشاد و کمی بلند یا دامن های کاملاً بلند استفاده می شود.

مدل لگینگ تایت (Tight)

مدل لگینگ مگینگ (Meging):

از ترکیب legging و men به وجود آمده است. لگینگ مردانه اولین بار در مد پاییز 2007 در شو مردانه مارنی نمایش داده شد. بسیاری از مردان از آن به عنوان لباس زیر یا زیر شلوارک های کوتاه یا برای پیاده روی و دو یا سایر فعالیت های فیزیکی به جای شلوارهای گرمکن قدیمی استفاده می کنند.

مدل لگینگ مگینگ (Meging)

مدل لگینگ مگینگ (Meging)

مدل لگینگ جگینگ(Jeggings):

از ترکیب leggings و jeans به وجود آمده است. این لگینگ ها با ویژگی های ظاهری جین ها مثل: رنگ، طرح،
حالت، دوخت درز پهلو و حالت جیب ها شبیه به شلوارهای جین طراحی و دوخته شده اند. و به علت راحتی در استفاده راحتی در شست و شو و عدم نیاز به اتو و تا کردن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. جگینگ ها برای استفاده روزمره انتخاب بسیار خوبی هستند چون هم زیبایی جین ها را دارند هم خیلی راحت ترند. می توانید تمام کفش، شومیز، تی شرت، کت و اکسسوری هایی که با جین هایتان ست می کردید را به راحتی با جگینگ ست کنید و هر روز و همه جا آن ها را استفاده کنید.

مدل لگینگ جگینگ(Jeggings)

پس وقت آن است یک بار برای همیشه بدانیم لگینگ ، شلوار یا شلوار جین نیستند. و به عنوان جزیی از پوشش غیر رسمی و روزمره بانوان به حساب می آید. به دلیل حالت چسبندگی که به بدن دارند، بهتر است با بلوز، کت یا تی شرت هایی پوشیده شوند که کمی گشاد یا بلند هستند و قسمت کمی از باسن را بپوشانند.

مدل لگینگ2019

انواع مدل لگینگ ها با دسته بندی :

-لگ ورزشی زنانه
-لگ تابستانه با پارچه نازک و خنک
-لگ زمستانه با پارچه های ضخیم
هم شناخته می شوند. و بسته به نیاز افراد در موقعیت ها و فصل های مختلف کاربرد متفاوتی دارند.

اگر می خواهید تی شرت یا بلوز کوتاه و چسبان را با لگینگ بپوشید، بهتر است هر دو تک رنگ و ترجیحاً تیره انتخاب شوند. ظاهر مونوکروم (سر تا پا یک رنگ) شما را بلندتر و باریک تر نشان می دهد.

لگ ورزشی زنانه

ست لگینگ زنانه

پوشیدن نیم تنه و لگینگ بیشتر مناسب سالن های ورزشی است، اما اگر

می خواهید لگینگ را با نیم تنه ست کنید بهتر است با یک کت بلند یا بارانی جلو باز استریت استایل مناسب خود را کامل کنید.

لگینگ مشگی زنانه

لگینگ مشکی دخترانه جدید

مدل لگینگ مشکی زنانه

لگ مشکی مناسب هر استایلی، با پوشیدن بلوز رسمی و لگ مشکی می توانید استایلی رسمی و با پوشیدن تی شرت و لگ مشکی می توانید استایلی کژوال داشته باشید.

مدل لگینگ دخترانه

لگینگ دخترانه جدید

لگینگ براق در سال 2019

لگینگ براق مناسب ست کردن با تی شرت هایی با رنگ های پاستلی و بلوز هایی رنگی مدرن و با کیفیت می باشد.

لگینگ براق جدید زنانه

لگینگ براق زنانه

لگینگ براق زنانه

لگینگ چرمی در سال 2019

امسال لگینگ چرمی با بلوز و تی شرت های نیم تنه و چسبان ترند شده اند.
پوشیدن کت با لگینگ چرمی استایل بسیار شیک و خاصی ایجاد می کند.

لگینگ چرمی زنانه

کفش مناسب با لگینگ چرمی، کفش های پاشنه دار، بوت یا نیم بوت می باشد.
بهتر است لگینگ چه چرمی یا هر جنس دیگری با دمپایی یا صندل پوشیده نشود.

لگینگ چرمی دخترانه

لگینگ چرمی شیک

استفاده از لگ مشکی چرمی با یک کت خز و کفش مشکی براق و کلاه مشکی ترکیب بسیار چشمگیری ایجاد کرده است.
اضافه کردن رنگ خاکستری این استایل را کامل کرده است.

پوشیدن لگینگ در سبک لایه لایه پوشیدن(layered) که مناسب پاییز است بسیار پرطرفدار و انتخاب کاملاً صحیحی است.

لایه لایه پوشیدن لگینگ زنانه

لایه لایه پوشیدن لگینگ زنانه

لگینگ رنگی در سال 2019

لگینگ رنگی با طرح های گرافیکی، مناسب ورزش و پیاده روی و دوچرخه سواری هستند تا بیشتر به چشم بیایید و بهتر دیده شوید.

لگینگ با طرحهای گرافیکی

لگینگ با طرحهای گرافیکی

لگینگ با طرحهای گرافیکی

لگینگ مناسب ورزش و تحرک، لگینگ به دلیل جنس نرم و قابل انعطافی که دارد تمام حرکات ورزشی را میتوان با آن انجام داد. برای داشتن استایل اسپرت و ورزشی می توانید لگینگ ساده یا طرحدار خود را با کفش های کتانی رنگی ست کنید.

لگینگ ورزشی زنانه

لگینگ ورزشی دخترانه

پوشیدن لگینگ با مانتو و پالتو در داخل ایران طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. مخصوصاً با ترند شدن مانتوهای بلند، پوشیدن لگینگ رنگی و براق نسبت به گذشته جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

لگینگ با مانتو و پالتو

لگینگ با مانتو و پالتو زنانه

لگینگ با مانتو و پالتو دخترانه

لگینگ با مانتو و پالتو

لگینگ با مانتو و پالتو

نکات کاربردی در خرید لگینگ:
1-اگر می خواهید برای کارهای روزمره و استفاده روزانه از لگینگ استفاده کنید بهتر است جنس آن پنبه ای، لیکرا، نخی، نازک و سبک باشد. تا حساسیت ایجاد نکند و حالت کشی آن خستگی به وجود نیاورد.
2-برای تهیه لگینگ ورزشی باید حتماً اندازه بدن شما باشد. تا علاوه بر این که حرکات را به راحتی با آن انجام می دهید، عضلات شما به خوبی در آن دیده شود. پوشیدن لباس گشاد یا تنگ برای ورزش انتخاب نادرستی است. انتخاب جنس لگینگ ورزشی باید براساس جلوگیری از تعریق باشد. جنس پلی استر و اسپندکس مناسب حرکات کششی است و عرق را از خود عبور می دهند.
3-لگینگ مجلسی را باید بر اساس طرح و مدل آن انتخاب کنید. لگینگ با جنس ویسکوز یا الیاف مصنوعی مثل چرم ها و جیر که براق است، گزینه ی بسیار خوبی برای درخشیدن در مهمانی ها هستند. زیرا علاوه بر زیبایی با کفش های مجلسی و پاشنه دار به خوبی ست می شوند.
4-اگر سایز بزرگ هستید یا فرم بدن شما دارای انحنا و خمیدگی است اصلاً از پوشیدن لگینگ هراس نداشته باشید. کافی است تی شرت یا بلوز خود را کمی بلندتر، تا روی ران ها انتخاب کنید. و چاقی شکم و پهلوها را بپوشانید. حتی اگر پاهای چاقی دارید می توانید لگینگ رنگ تیره را با رویه های شاد و رنگی ست کنید و توجه را از پاها به بالاتنه تغییر دهید.
5-اندازه لگینگ روی بدن در زیبا و خوش فرم نشان دادن آن خیلی تاثیر دارد. در حالت کلی لگینگ ها باید اندازه بدن باشند نه خیلی تنگ که مانع گردش خون شوند و نه این که گشاد باشند. از لحاظ بلندی لگینگ ها یا، تا زیر زانو اند یا مچی (تا قوزک پا) یا کمی پایین تر از مچ پا هستند و روی ساق پا کمی چین می خورند.
6-لگینگ کوتاه تا زانو یا زیر زانو بیشتر برای ورزش های خارج از سالن مثل دو یا پیاده روی استفاده می شوند، که پاها تعریق بیشتری دارند. و پوشیدن آن مناسب همه جا نیست.
7- لگینگ طرح دار و شلوغ و فانتزی مناسب مهمانی، تولد و ورزش
می باشند که با آن تی شرت، بلوز یا شومیز ساده و بدون طرح بپوشید. تا مرکز توجه لگینگ باشد. در جاهای رسمی تر از لگینگ ساده با رنگ تیره استفاده کنید.

کدوم یک از مدل های جدید لگینگ 2019 رو پسندیدین ؟

در بخش کامنت ها خوشحال میشیم نظرتون رو به اشتراک بذارید

برگرفته از کمدا

نظرات بازدیدکنندگان