ست رنگ صورتی (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست رنگ صورتی (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست مانتوی صورتی

 

رنگ صورتی، یکی از رنگ های گرم است که در بسیاری از فرهنگ ها، رنگی دخترانه و ناز به حساب می‌آید. این رنگ به دلیل خاصیت گرمی که دارد رنگ خوبی برای انتخاب پالتو و کاپشن در فصل های سرد سال است و انتخابی عالی برای فصل بهار به حساب می‌آید.

برعکس چیزی که به نظر می‌رسد ترکیب کردن این رنگ در ست های روزانه یا رسمی کار سختی نیست. چرا که تناژ روشن و پاستلی این رنگ، تقریبا با تمام رنگ های تیره هماهنگ می‌شود و صورتی تیره یا سرخابی را می‌توان با رنگ های شاد و روشن ترکیب کرد.

علاوه بر پارچه های صورتی ساده، این رنگ را در پترن های جذابی مثل توپ توپی، چهارخانه، پترن حیوانات و… نیز می‌بینیم که آیتم را مناسب ساخت استایل های ویمسیکال می‌کنند.

در این مقاله به بررسی ست های جدیدی می‌پردازیم که در دنیای مد و فشن سال ۲۰۱۹ با مانتو/پالتوی صورتی ساخته شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

ست مانتوی صورتی

ست های بهاره/تابستانه با مانتوی صورتی

 

الگوی دوخت چین‌دار را اخیرا در طراحی پیراهن های دخترانه و مانتوها زیاد می‌بینیم. از ترندهای اصلی بهار امسال، مانتوهایی هستند که در قسمت پایینی‌شان یک یا دو طبقه چین اضافه شده دارند. طراحان این کار را معمولا برای مانتوهای کمی آزاد و اورسایز انجام می‌دهند که می‌تواند جلو بسته یا جلوباز دوخته شود. این الگوی دوخت، حس و حالی جوان‌پسند و ماکزیمال به آیتم می‌دهد که رنگ صورتی برای این هدف بسیار مناسب است.

به خاطر مدل چین دار و گشاد این مدل مانتوها، بهتر است شلوارهای روشن و چسبان را در کنار آن ها بپوشید. علاوه بر آن، اکسسوری ها و آیتم هایی با تزئین مروارید که اخیرا ترند شده اند را به عنوان یک مکمل مناسب و جذاب در کنار این مدل مانتو ها پیشنهاد می‌دهیم.

 

مانتوهای چین دار را بر حسب آیتم های مکمل، هم در یک ست اسپرت (تصویر اول) و هم در ست های مهمانی (تصویر دوم) می‌توانید بپوشید.

ست مانتوهای چین دار صورتی

ست مانتوهای چین دار صورتی

یکی از مچ های اصلی رنگ صورتی در فصل بهار و تابستان، رنگ آبی پاستلی است. این دو رنگ در کنار یکدیگر ترکیب زیبا و شادی را می‌سازند. اگر قصد پوشیدن مانتوی صورتی را در فصل بهار دارید، در اولین ست پیشنهادی می‌توانید آن را با یک شلوار جین فاق بلند و روسری طرح دار آبی/صورتی ترکیب کنید. صندلی که در طراحی آن از هر دو رنگ استفاده بدشد می‌تواند مکمل خوبی برای این ست باشد.

ست مانتوهای چین دار صورتی

برای ساخت ست کژوال بعدی، می‌توانید تیشرت آبی آسمانی را زیر مانتوی صورتی جلوباز بپوشید و اکسسوری ها را نیز از همین دو رنگ انتخاب کنید. اگر تیشرت انتخابی شما طرح دار است، بهتر است از شال تک رنگ ساده استفاده کنید و برعکس.

پیشنهاد ما، یک شال حریر پلیسه ی نخودی رنگ، به همراه کفش و کیف نخودی است.

ست آبی آسمانی با مانتو صورتی

در ترکیب بهاره ی بعدی، رنگ آبی آسمانی به عنوان یک اکسسوری کوچک یا در قالب جزئیات ریزی مثل لاک ناخن، در کنار ست مونوکروم صورتی به کار برده می‌شود. این تکنیک بیشتر در ساخت ست های مجلسی و رسمی استفاده می‌شود و بهتر است که استفاده از رنگ دوم، محدود و محتاطانه انجام شود.

علاوه بر آن، کفش پاشنه بلند ترانسپورت و روسری ساتن کوچک با پترن آبی خال‌دار می‌توانند مکمل های مناسب ست مانتو شلوار صورتی باشند.

ست مونوکروم صورتی

ترکیب آبی/صورتی دیگری که در فصل بهار می‌توانید بسازید، استفاده از یک تونیک کوتاه و اورسایز سرخابی رنگ در کنار جین مام‌استایل یا بوت‌کات کوتاه است. توجه کنید که آیتم هایی که با گل های صورتی تزئین یا طراحی شده اند مکمل های خوبی برای ست بهاری هستند. همینطور عینک های جیوه‌ای که بازتاب رنگ صورتی دارند، می‌توانند به عنوان تنها اکسسوری این ست مورد استفاده قرار بگیرند.

ست جین آبی با تونیک صورتی

رنگ بعدی که از مچ های اصلی صورتی محسوب می‌شود، طوسی روشن است. در اولین ست پیشنهادی ما، می‌توانید از شلوار طوسی چهارخانه در زیر مانتوی صورتی روشن استفاده کنید. این کار را می‌توانید در استایل لایه لایه نیز پیاده کنید.

یک روسری چهارخانه‌ی کوچک که در طراحی آن از هر دو رنگ صورتی و طوسی استفاده شده باشد می‌تواند تکمیل کننده ی استایل لایه لایه باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب رنگ کیف در این ترکیب، از رنگی که شادابی بیشتری دارد (در این ترکیب صورتی) استفاده کنید.

ست طوسی روشن با مانتو صورتی

اگر رنگ غالب ست خود را صورتی انتخاب کرده‌اید، یک شلوار طوسی چسبان می‌تواند ست شما را از یکنواختی خارج کند. مزیت رنگ طوسی این است که سازگاری خوبی با رنگ نقره ای دارد ‌ و می‌توانید از نقره ای برای انتخاب کیف و اکسسوری های محدودی مثل گوشواره، کمربند و ساعت، استفاده کنید.

شال‌ های حریر ابر و بادی و گوشواره های پوم پوم دار، از دیگر ترندهای بهاری امسال هستند که می‌توانند مکمل این ست با مانتوی صورتی باشند.

ست طوسی و نقره ای با مانتو صورتی

ایده ی بعدیبرای ست، استفاده از سرهمی طوسی رنگ در زیر مانتوی جلوباز صورتی است. بهتر است این سرهمی پاچه های کمی آزاد و بلندی داشته باشد که با پاشنه بلندها زیباتر دیده شود. در چنین ست هایی، شال های عریض و بلند پترن دار یا روسری های بزرگ نخی را توصیه می‌کنیم.

همچنین بهتر است کیف دستی ها و کلاچ ها را جایگزین کیف دوشی کنید.

ست طوسی با مانتو صورتی

ترکیب رنگ بعدی که می‌تواند یادآور گل های صورتی بهاری باشد، شامل رنگ های سبز، کرمی و صورتی کم‌رنگ است. در این ست بهتر است از رنگ سبز زیتونی کم رنگ برای انتخاب شلوار، از رنگ کرمی برای انتخاب کفش و شومیز و کیف برای ست مانتوی صورتی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که سبزهای یشمی و چمنی پررنگ، انتخاب مناسبی برای قرار گرفتن در کنار صورتی نیستند.

ستهای بهاره و تابستانه با مانتو صورتی

تکنیک بعدی ست کردن رنگ های پر حاشیه ای مثل صورتی، استفاده از تناژ های مختلف این رنگ است. پیشنهاد می‌کنیم که تناژ تیره ی این رنگ یعنی سرخابی را در انتخاب شلوار و شال به کار ببرید و رنگ کمرنگ را برای مانتو استفاده کنید.

پیشنهاد بعدی، اضافه کردن یک رنگ خنثی مانند طوسی در میان کالیته رنگ صورتی است.

ست رنگهای حاشیه ای صورتی با لباس

برگرفته ازکمدا

نظرات بازدیدکنندگان