ست رنگ سفید (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست رنگ سفید (مانتو، شال، کفش و شلوار) ۱۰ ها نکته کاربردی

ست رنگ سفید

مانتوی سفید یکی از آیتم های پرکاربرد و جذابی است که به دلیل خاصیت انعکاسی خوبی که دارد، در فصل های گرم سال طرفداران بیشتری دارد. مانتوی سفید بر اساس الگو، مدل دوخت و تزئینات آن می‌تواند یک مانتوی رسمی، مجلسی یا کژوال محسوب شود و بر حسب آن، در ساخت استایل های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
در این مقاله به بررسی و معرفی ست های مختلف و جذابی که با این مدل مانتو می‌توانید بسازید می‌پردازیم.

● ترکیب رنگ سفید با بقیه رنگ ها

رنگ مشکی یکی از مکمل های اصلی رنگ سفید و مناسب برای استایل های بهاره/پاییزه است. این رنگ را می‌توانید در انتخاب شلوار، شومیز و یا تزئینات لباستان انتخاب کنید و یا تنها در اکسسوری های اصلی استایلتان مثل کیف و ساعت، از این رنگ بهره ببرید.
یکی از ست های جذابی که تا قبل از گرم شدن هوا می‌توانید بسازید، استفاده از آیتم های یک دست مشکی است که تنها با یک مانتو یا رویی سفید تکمیل می‌شود. این ست برای موقعیت های رسمی و مهمانی ها نیز گزینه معقولی به نظر می‌رسد.

ست مشکی با مانتو سفید

رنگ مرجانی زنده، که رنگ سال ۲۰۱۹ نیز اعلام شده است، گزینه ی جذابی برای ترکیب شدن با مانتوی سفید در استایل های بهاره به نظر می‌رسد. می‌توانید این رنگ را برای دامن حریر، شلوار های کمی آزاد تا زانو و یا شلوارهای قد ۹۰ استفاده کنید. همچنین روسری هایی حریر و نخی با تم رنگی مرجانی گزینه مناسبی برای تکمیل این استایل هستند.
این رنگ علاوه بر ترکیب خوبی که با رنگ سفید می‌سازد، با کالیته رنگ هایی که در ساخت اکسسوری های چرمی به کار برده می‌شود نیز سازگاری بالایی دارد.

ست مرجانی با مانتو سفید

● استایل مونوکروم سفید

جی‌جی حدید که پوشش مونوکروم را امضای استایل شخصی اش قرار داده، به جهانی شدن استایل یک دست سفید نیز کمک زیادی کرده است. این سبک پوشش علاوه بر رنگ خنک و مناسبی که برای فصول گرم دارد، رنگ آرامبخش و سرحال کننده ای هم به حساب می‌آید.
در تصویر زیر یک استایل روزانه از او را می‌بینید که از یک سرهمی خنک سفید با رویی هم‌رنگ استفاده کرده است. با اینکه کفش های سوپراستار سفید انتخاب بدی برای این پوشش محسوب نمی‌شوند اما پیشنهاد ما، انتخاب صندل های پاشنه کوتاه بندی به عنوان پاپوش این استایل است.
اکسسوری های مرواریدی مو می‌توانند آپشن خوبی برای تکمیل این استایل تک رنگ باشند.

استایل مونوکروم سفید

● استایل های جدید با مانتو کتی سفید

مانتوی سفید کتی یکی از آیتم های ضروری کمدهای دخترانه محسوب می‌شود. این مانتو را علاوه بر مهمانی ها و مجالس رسمی می‌توانید به شکل جلوباز با شومیز های نخی در استایل های کژوال ترکیب کنید و یا حتی به شکل تکی و بدون شلوار در مهمانی ها بپوشید. در ادامه به معرفی چند استایل با مانتو کتی سفید می‌پردازیم:

اولین استایل این مانتو را با آیتم های کژوالی مثل شلوار جین و شومیز نخی راه راه بسازید. در این استایل روزانه، هر چقدر اکسسوری های کمتر و ساده تری انتخاب کنید پوشش شیک تری خواهید داشت.

ست شلوار جین با کت سفید

کاربرد بعدی این مانتو در استایل های چندلایه ای فصل پاییز و زمستان است.
رنگ خنثای سفید باعث می‌شود بتوانید از رنگ های گرم و متنوعی در لایه های زیری استفاده کنید.
این سبک پوشش، یک استایل ماکسیمال محسوب می‌شود پس از کاربرد اکسسوری های شلوغ و رنگی ترسی نداشته باشید.

استایل چند لایه با مانتو سفید

یک ست رسمی و شیک که با مانتو کتی سفید می‌توانید بسازید، اضافه کردن تنها یک رنگ در کنار سفید است. به این شکل که مانتوی کتی را با شلوار فاق بلند سفید ترکیب می‌کنید و برای انتخاب کفش، کیف و اکسسوری ها یک رنگ متضاد مثل مشکی یا قرمز تیره را انتخاب می‌کنید.
در ادامه تصویری از این استایل دو رنگ شیک را می‌بینید. اضافه کردن یک روسری کوچک مشکی یا شال پلیسه مشکی، این استایل را برای استفاده در فضاهای عمومی نیز مناسب می‌کند.

ست تمام سفید با اکسسوری مشکی

● استایل های جدید با مانتوی جلو بسته ی سفید

مانتوهای کلوش جلو بسته یکی از آیتم های پرطرفدار فصل تابستان هستند. که می‌توانید با آنها استایل های دخترانه و جذابی بسازید.

اولین و راحت ترین ترکیبی که با مانتوی جلو بسته می‌توان ساخت، همراه کردن آن با یک جین راسته یا کمی آزاد است. این ترکیب یک استایل کژوال و زیبا برایتان می‌سازد که می‌توانید در دانشگاه یا محل کار نیز آن را به کار ببرید. کیف های کنفی بزرگ و اسنیکرز سفید، مکمل های این استایل تابستانه هستند.

ست جین راسته یا گشاد با مانتوهای سفید

ست بعدی که با مانتوی سفید جلوبسته می‌توانید بسازید، همراه کردن آن با شلوارهای نخی یا کنفی در رنگ های تیره مثل شتری، خاکی و خردلی است. بهتر است هر دو آیتم را کمی آزاد و اورسایز انتخاب کنید که استایل جدید تر و راحت تری بسازید.
صندل های بندی مثل تصویر زیر، مکمل خوبی برای یک استایل بهاری/تابستانه محسوب می‌شوند.

ست رنگ خردلی یا خاکی با مانتو جلو بسته سفید

مانتوهای جلو بسته دیگری هستند که الگوی دوخت بالاتنه به شکل فیت و چسبان در نظر گرفته می‌شود و دامن لباس کلوش می‌شود. این مانتوها علاوه بر استایل های خیابان، در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه نیز کاربردی هستند.
کافیست کفش یا صندل مجلسی مناسبی را با چند اکسسوری رنگی در کنار این مدل مانتو ترکیب کنید و یک استایل بهاره ی جذاب بسازید.

استایلهای جدید با مانتو جلوبسته سفید

● استایل های جدید با مانتو اورسایز سفید

مانتوهایی که با برش اورسایز و به شکل گشاد و بلند دوخته می‌شوند یکی از ترندهای جذاب و پرکاربرد امسال هستند که بر حسب مدل لباس هایی که با آن ترکیب می‌کنید می‌توانند در فصل های مختلف سال مورد استفاده قرار بگیرند.
یکی از راه های جذاب ترکیب این مدل مانتو ها همراه با کفش هایی‌ست که اخیرا توسط برندهای معتبر ورزشی مثل بلنسیاگا تولید می‌شوند و ظاهر و اندازه ی بزرگی دارند. انتخاب شلوار برای این استایل می‌تواند به شکل چسبان یا گشاد باشد.
کیف های اسپرت کمری یا کیف های شانه ای بزرگ می‌توانند تکمیل کننده ی این استایل اسپرت جذاب باشند.

ست کفش اسپرت با مانتو اورسایز سفید

استایل بعدی که با مانتوی سفید اورسایز می‌توانید بسازید، انداختن آن به شکل شنل روی شانه هاست. برای رسیدن به این هدف می‌توانید از مانتوهای آستین دار یا پانچو های بدون آستین استفاده کنید. این کار بیشتر به درد استایل های کژوال تابستانه می‌خورد و بهتر است جنس مانتو نازک و خنک انتخاب شود.

استایلهای جدید با مانتو اورسایز سفید

پوشیدن مانتوهای اورسایز به شکل Dress در استایل های روزانه کشورهای غربی به امر رایجی تبدیل شده. با اینکه این پوشش در استریت استایل های ما مرسوم نیست اما می‌توانید در محیط های خانوادگی یا دورهمی ها از این تکنیک استفاده کنید.
برای زیباتر شدن جلوه ی کار می‌توانید از یک کمربند پهن روی لباس استفاده کنید و دکمه های بالایی آن را باز بگذارید. اکسسوری های ظریف نقره ای یا طلایی می‌توانند مکمل های این پوشش باشند.

پوشیدن مانتو اورسایز سفید مانند پیراهن بلند زنانه

● ست های روزانه و کژوال با مانتو سفید

مانتو ها و تونیک های سفید برای کاربرد روزانه و استایل خیابانی فصل تابستان گزینه مناسبی هستند.
در یک ترکیب ساده و راحت، شما می‌توانید مانتوی سفیدتان را با یک شلوار اسکینی جین یا نخی همراه کنید. اکنون فقط به یک شال یا کیف دستی رنگی و پر نقش و نگار نیاز دارید تا استایل روزانه شما از یکنواختی خارج شود.

ست روزانه و کژوال با مانتو سفید

سالهاست که در فصل پاییز، مانتوها و بارانی های رنگ روشن مثل سفید، کرمی و استخوانی به یک ترند انکار نشدنی تبدیل شده اند. ترکیب این مانتو ها با شلوارهای اسکینی پشمی، بوت های بلند و پاشنه بلند ها را زیاد دیده اید. در این ست جدید، می‌توانید از جوراب شلواری های نازک به همراه بوت های انکل یا بوت های دکتر مارتین در زیر مانتو پاییزه ی سفید استفاده کنید. این کار جلوه ای دخترانه و شیک به استایل شما می‌بخشد. کیف های چرم کمری مکمل بی نقصی برای این استایل هستند.

ست اسکینی و بوت با بارانی سفید

اگر یک مانتوی سفید گشاد بی استفاده در کمدتان دارید که نمی‌دانید چطور از آن استفاده کنید، این پاراگراف مخصوص شماست. شلوارهایی که از قسمت کمر به بعد آزاد هستند و بلندی کوتاهی دارند، از سال پیش در مارکت شلوارها به اقبال زیادی رسیده اند. ترکیب این شلوارها در رنگ های روشن و خنثی با مانتوی سفید کوتاه می‌تواند استایل تابستانه زیبایی بسازد. برای انتخاب پاپوش این استایل چه کفش های اسپرت بزرگ را ترجیح بدهید و چه صندل های بندی نازک، هر دو ترکیب های خوبی را برای ست مانتو سفید می‌سازند.

ست شلوار گشاد با مانتو گشاد سفید

● ست های مجلسی و رسمی با مانتوی سفید

رنگ سفید یکی از رنگ های پرطرفدار در استایل های مجلسی است که هم به شکل تکی یا در پترن های مختلف پارچه به کار گرفته می‌شود.
مانتوهای سفید مجلسی هم به شکل کتی و هم به شکل پانچویی و کلوش دوخته می‌شوند و در فرهنگ ایرانی، کاربرد زیادی در مهمانی ها، مراسم فرمالیته و مجلس عقد محضری دارند.
مانتوهای سفید مجلسی معمولا با متریال تور، حریر پلیسه و گیپور دوخته می‌شوند.

در ست های سفید مجلسی بهتر است از اکسسوری های مشکی و تیره تا حد امکان استفاده نشود. این رنگ حتی اگر به مقدار کم در طیف رنگی ترکیب شما وارد شود از شکوه استایل شما می‌کاهد. اکسسوری های مرواریدی، نقره، طلای ظریف و انتخاب رنگ های روشن و شاینی برای کیف و کفش گزینه های مناسبی برای تکمیل استایل مانتوی مجلسی سفید هستند.

ست های مجلسی و رسمی با مانتو سفید

ست بعدی مجلسی سفید، ترکیب مانتوی مجلسی با دامن است. مانتو و دامن یک استایل کامل و شیک را برای مهمانی ها و دورهمی ها برای شما می‌سازد. برحسب بلندی قد مانتو، دامن می‌تواند کوتاه یا بلند انتخاب شود.
توجه داشته باشید که کفش های پاشنه بلند کلاسیک به رنگ سفید بهترین گزینه برای قرار گرفتن در کنار مانتو و دامن مجلسی هستند. کلاچ های مروارید دوزی شده، کیف های شانه ای کوچک و کیف دستی های فلزی با رنگ های براق می‌توانند استایل مجلسی شما را به خوبی تکمیل کنند.

ست دامن با مانتو مجلسی سفید

شما چطور ست رنگ سفید (مانتو، شال، کفش و شلوار) رو پیاده میکنید ؟

خوشحال میشیم شما هم نکات آموزشی ای برامون در بخش کامنت ها بنویسید

برگرفته از کمدا

نظرات بازدیدکنندگان