انواع مدل های لباس مجلسی کوتاه ۲۰۱۹ + عکس و تصویر

انواع مدل های لباس مجلسی کوتاه ۲۰۱۹ + عکس و تصویر

انواع مدل های لباس مجلسی کوتاه 2019

در مقاله قبل، به بررسی انواع مدل های لباس مجلسی کوتاه در سال 2019 برای آن دسته افرادی پرداختیم که برای مهمانی‌ها به دنبال لباس های بلند و باوقار هستند. در مقابل، لباس مجلسی های کوتاه برای افرادی مناسب است که به دنبال استایلی راحت و دخترانه‌، این نوع لباس را ترجیح می‌دهند. در این مقاله، تعدادی از جدیدترین مدل های لباس مجلسی کوتاه را معرفی می‌کنیم.

مدل لباس مجلسی کوتاه با دامن پفی

مدل لباس مجلسی کوتاه با دامن پفی

احتمالا کسانی که ریسک انتخاب لباس مجلسی کوتاه را به جان می‌خرند، با پف‌دار بودن دامن هم به راحتی کنار می‌آیند تا استایل پرنسسی و جذابی را بسازند. اندازه‌ ی دامن پفی می‌تواند تا روی زانو ها و یا به نسبت فرم بدنی فرد، کوتاه تر انتخاب شود. توجه داشته باشید که این نوع لباس به علت تنگ بودن روی کمر، برای کسانی که قسمت میانی لاغری دارند جلوه‌ی بهتری دارد. جنس دامن پف دار معمولا از پارچه های ساتن، گیپور یا تور انتخاب می‌شود و می‌تواند با بالاتنه ی لباس متفاوت باشد. پیشنهاد می‌کنیم دامن کوتاه پف دار را با یک جفت کفش پاشنه بلند هم‌رنگ همراه کنید که زیبایی استایل شما را دوچندان کند.

مدل لباس مجلسی جلو کوتاه

مدل لباس مجلسی جلو کوتاه

یک مدل پرطرفدار برای هواداران لباس مجلسی کوتاه، دامن هاییست که جلوی آنها کوتاه تر از پشت است. معمولا بالاتنه‌ی این لباس را به شکل یقه دلبر یا هالتر می‌بینیم. پوشیدن این نوع لباس برای کسانی که پاهای خوش تراشی دارند یک ایده ی مناسب است. می‌توانید با پوشیدن یک صندل بندی بلند در کنار این نوع دامن استایل فوق‌العاده ای خلق کنید.

مدل لباس مجلسی چسبان با پارچه‌ی براق

مدل لباس مجلسی چسبان با پارچه‌ی براق

مدل لباس مجلسی چسبان با پارچه‌ی براق

یکی از شیک‌ترین مدل ها برای انتخاب لباس مجلسی کوتاه، مدل های چسبانی هستند که اخیرا طراحان با پارچه های براق مثل لمه یا پارچه پولکی طراحی ‌می‌کنند. این مدل لباس می‌تواند به شکل آستین بلند با یقه ی ایستاده یا به شکل یقه‌ هالتر و بدون آستین طراحی شود. این نوع لباس را می‌توانید با اکسسوری های بزرگ مثل گوشواره‌ی گرد یا انگشترهای بزرگ نگین دار، با موهای دم اسبی ترکیب کنید و استایل فوق‌العاده ای بسازید.

در زیر تصور

یری از دو Overall کوتاه با پارچه براق می‌بینید که یکی با دامن و دیگری با شلوارک طراحی شده‌اند. در هر دو استایل، استفاده از اکسسوری بزرگ به چشم می‌خورد.

مدل لباس مجلسی کوتاه رسمی

مدل لباس مجلسی کوتاه رسمی

استفاده از یقه انگلیسی، پارچه های محکم و شانه های شق و رق در طراحی لباس، حالتی رسمی به استایل شما می‌بخشد. اگر به دنبال یک لباس مجلسی هستید که در عین شیک بودن، حالتی رسمی و آفیشیال داشته باشد پوشیدن یک کت تک تا زانو یا کوتاه تر را به شما توصیه می‌کنیم. در طراحی این مدل لباس مجلسی معمولا از پارچه های کرپ به شکل مونوکروم استفاده می‌شود. انتخاب نیم بوت و کیف دستی چرمی، اکسسوری های ظریف و براشینگ ساده در کنار این مدل لباس مجلسی، جلوه‌ای زیبا و قدرتمند به شما می‌بخشد.

مدل لباس مجلسی با شانه‌های افتاده 2019

مدل لباس مجلسی با شانه‌های افتاده

مدل لباس مجلسی با شانه‌های افتاده

اگر به دنبال یک استایل دخترانه برای مهمانی مورد نظرتان هستید، پیشنهاد ما به شما لباس کوتاه با شانه‌ ی افتاده است که این روزها طرفداران زیادی دارد. در این مدل قسمتی از یقه دور گردن بسته می‌شود و بقیه روی بازوها قرار می‌گیرد و سرشانه ها نمایان هستند. این مدل دوخت بالاتنه برحسب خلاقیت طراح، می‌تواند با متریال های مختلفی تزئین شود. توصیه می‌کنیم با این مدل لباس، شینیون بسته را انتخاب کنید تا از جلوه‌ی شانه ها کم نکند.

مدل لباس مجلسی کوتاه یقه شل (مدل دراپه)

مدل لباس مجلسی کوتاه یقه شل (مدل دراپه)

انتخاب مدل یقه شل یا دراپه در طراحی لباس، حرف تازه ای نیست اما طراحان خلاق با استفاده از پارچه های مختلف و اعمال تغییرات جزئی، می‌توانند به مدل هایی که تا حدودی منسوخ شده‌اند، جان دوباره ببخشند. مثلا در این مدل، طراح می‌تواند طول یقه‌ی افتاده‌ی لباس را بیشتر انتخاب کند یا قسمت شل را به پشت لباس متصل کند. توجه داشته باشید که با این مدل یقه، پایین تنه ی لباس حتما برای فرم بدن شما چسبان باشد. پارچه های لمه، ریون و بقیه پارچه های کشی انتخاب های مناسبی برای دوخت این مدل لباس مجلسی هستند.

پیشنهاد می‌کنیم که با لباس مجلسی یقه شل، اکسسوری های بزرگ و چشمگیر را امتحان نکنید.

در تصویر زیر، مدل دراپه ای که در پشت لباس کار شده را می‌بینید. این مدل برای کسانی که موی کوتاه دارند نیز بسیار مناسب است.

لباس مجلسی کوتاه چین دار

لباس مجلسی کوتاه چین دار

استفاده از چین ( چه فقط در دامن، آستین و یا در کل لباس ) در طراحی لباس های دخترانه کاربرد بسیار زیادی دارد. چین لباس می‌تواند از جنس لباس یا پارچه های پف‌دار دیگر انتخاب شود. اگر قصد دارید از بین مدل های چین دار لباس مجلسی خود را انتخاب کنید، بهتر است قسمت چین دار، در بخشی از لباس کارشده باشد که تمایل دارید بیشتر به چشم بیاید.

مثلا در فرم بدنی با بازوهای پهن، استفاده از آستین کوتاه چین دار به پهن تر دیده شدن بازوها کمک می‌کند.

در زیر، تصویری از یک مدل در لباسی پر چین با رنگ ملیح دیده ‌می‌شود. کاربرد متریال متنوع در بین چین‌ها و نیم‌تنه بودن لباس، از خلاقیت های طراح است که چین های زیاد لباس، توی ذوق نزند.

مدل لباس مجلسی کوتاه با پشت باز

مدل لباس مجلسی کوتاه با پشت باز

مدل لباس مجلسی کوتاه با پشت باز

باز گذاشتن قسمتی بالایی کمر، طرح جدیدی‌ست که در کالکشن های بهاره بسیاری از برندهای معتبر دیده می‌شود. به خصوص که معمولا این مدل را با پارچه های براق با رنگ های تیره ترکیب می‌کنند که جلوه‌ی لباس دو چندان می‌شود. مکمل این مدل لباس: صندل های بندی بلند و موی دم اسبی همراه با اکسسوری های بزرگ مثل گوشواره است.

در ادامه چند مدل از لباس های پشت باز را می‌بینید؛ باز گذاشتن پشت لباس، هم در مدل های چسبان و هم در اورسایز ها به کار می‌رود.

 

 

مدل لباس مجلسی کوتاه با تزئین اغراق آمیز

مدل لباس مجلسی کوتاه با تزئین اغراق آمیز

طراحان لباس مجلسی، برای تغییر ظاهر لباس های مونوکروم و کوتاه که مدل خاصی در دوخت آن به کار نرفته است؛ از تزئینات اگزجره روی شانه یا آستین استفاده کردند و به نتایج خوبی رسیدند. این تزئین می‌تواند یک گل رز بزرگ روی شانه ی یک سمت لباس، یا پاپیون بزرگی در قسمت پشت کمر باشد. در تصویر زیر، طراح با یک کلک هوشمندانه توانسته است یک دوخت نسبتا ساده را به یک لباس فوق‌العا‌ده جذاب تبدیل کند.

مدل لباس مجلسی کوتاه با یقه رومی

مدل لباس مجلسی کوتاه با یقه رومی

یقه ی رومی با الهام از لباس های تاریخی روم باستان طراحی شده و همواره طرفداران خاص خودش را داشته است. یقه‌ی رومی هم با آستین کوتاه و هم بلند می‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد. یقه‌ی رومی را می‌توانید با مدل شماره یک همین مقاله ( دامن پفی ) نیز ترکیب کنید.

تزئین گل های برجسته روی لبه یقه‌ی رومی یک ایده مناسب به نظر می‌رسد که می‌تواند با رنگی مخالف توناژ اصلی لباس رخ بدهد. مدل رومی را به نسبت فرم بدنی خود ، یا به شکل چسبان در بالاتنه و یا به صورت بالاتنه ی گشاد و دامن تنگ خمره‌ای انتخاب کنید.

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه تور طرح‌دار

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه تور طرح‌دار

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه تور طرح‌دار

پارچه‌ی توری طرح دار( دارای نقش یا پولک روی پارچه) را اخیرا در طراحی های مجلسی زیاد می‌بینیم. یک مدل لباس مجلسی کوتاه، استفاده از یک لباس دکلته ساده در زیر و استفاده از تور طرح دار به روی آن است.

در تصاویر زیر چند مدل استفاده مناسب از تور طرح دار در لباس مجلسی را می‌بینید؛ این نوع پارچه به دلیل جنس نیمه خشکی که دارد، در دوخت آستین و دامن پف دار بسیار کاربرد دارد.

 

مدل لباس مجلسی کوتاه اورسایز

احتمالا این تیتر به نظر شما کمی عجیب می‌آید، چرا که اغلب لباس شب هایی که دیده‌اید یا کاملا چسبان بوده‌اند یا حداقل بالاتنه فیتی داشته‌اند.

پوشیدن لباس های اورسایز از دهه ۸۰ میلادی آغاز شد و امروزه با قدرت بیشتری به صنعت پوشاک دنیا بازگشته. مدل های معروفی را در شوی برندهای معتبر می‌بینیم که پوشش آنها علاوه بر اورسایز بودن، بسیار استایلیش و مناسب مهمانی های رسمی است.  لباس های مجلسی که به شکل اورسایز طراحی می‌شوند، معمولا قد کوتاه و ظاهری راحت دارند، استفاده از مدل آستین شانه افتاده در این نوع لباس نیز کاربرد زیادی دارد.

مدل دیگری که شکل اورسایز آن می‌تواند کاربرد مجلسی داشته باشد، کت های نیمه بلندی هستند که بدون شلوار یا دامن پوشیده می‌شوند. بستن یک کمربند هماهنگ با هارمونی لباس، می‌تواند جلوه‌ی بیشتری به استایل اورسایز شما بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت انتخاب استایل اورسایز، ویژگی مینیمال بودن را در سایر بخش های استایل خود ( آرایش موها، مدل کفش و اکسسوری‌ها) رعایت کنید.

 

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه های اسکارف

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه های اسکارف

مدل لباس مجلسی کوتاه با پارچه های اسکارف

پارچه های اسکارف، پارچه های طرح‌دار و شلوغی هستند که اخیرا وارد دنیای پوشیدنی ها شدند و چون در ابتدا در طراحی روسری های بزرگ مورد استفاده قرار گرفتند به این نام مشهور شدند. طراحان لباس مجلسی نیز لباس های کوتاه و شادی را با استفاده از این پارچه ها طراحی کرده‌اند که در ادامه تعدادی از آنها را می‌بینید.

با توجه به این که پارچه ها‌ی اسکارف پترن های شلوغ و چندرنگی دارند، معمولا در طراحی ها و دوخت ها ساده به کار می‌روند. مثلا مدل لباس لنگی ساده کوتاه که در تصویر زیر می‌بینید، مدل مناسبی برای دوخت این پارچه محسوب می‌شود. پیراهن دوخته شده با پارچه اسکارف به یک کمربند ساده و چند اکسسوری ظریف نیاز دارد تا استایل شما را برای یک مهمانی دوستانه تکمیل کند.

شما کدوم یک از مدل های لباس مجلسی کوتاه رو پسندیدین و فکر میکنید که 2019 ترند میشه ؟!

طبق عکس ها و مدل هایی که دیدین خوشحال میشیم نظرتون رو در بخش کامنت برامون بنویسید.

برگرفته از کمدا

نظرات بازدیدکنندگان